Image
Image
Image
Image
Image

Aktualności

1f na warsztatach z j. angielskiego

17 maja kl.1F brała udział w nietypowym spacerze po Kielcach połączonym z ćwiczeniami językowymi. "Roots of Kielce" to warsztaty przeprowadzone dla naszych uczniów przez pana Brunona Wojtasika z kieleckiego OMPiO.

2d w Ogrodzie Botanicznym

16 maja uczniowie klasy 2d wyruszyli na „Ziołową wyprawę” po Ogrodzie Botanicznym. Podczas zajęć uczniowie poznali rośliny lecznicze uprawiane i dziko rosnące, poszerzyli swoją wiedzę na temat właściwości leczniczych roślin oraz ich wykorzystania w przemyśle farmaceutycznym i w medycynie.

3c w Sądzie Okręgowym

16 maja klasa 3c wybrała się do Sądu Okręgowego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje archiwum sądowe. Dowiedzieli się, jakie sprawy rozpatruje sąd okręgowy. Odbyli rozmowy z pracownikami sądu na temat zawodów związanych z prawem i ścieżek rozwoju, jakie trzeba pokonać, aby zdobyć zawód prawniczy. Młodzież miała również okazję zobaczyć salę rozpraw oraz niebieski pokój przesłuchań.

Relacja filmowa z dni otwartych 2024

Dzień otwarty w Norwidzie - skrót relacji filmowej:

Dzień Otwarty_III LO w Kielcach_2024 (youtube.com)

Dzień Geografa 2024

W dniu 25.04 klasa 2F i 2B wzięły udział w obchodach Dnia Geografa zorganizowanych w Instytucie Geografii UJK. Uczniowie wysłuchali wykładu, wzięli udział w zajęciach terenowych oraz zdobyli 3 miejsce w konkursie wiedzy geograficznej.

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH

ul. Jagiellońska 4
25-613 Kielce


tel. 41 367 61 61

fax 41 367 69 19


sekretariat: 3lo@3lo.kielce.pl
dyrektor szkoły: dyrektor@3lo.kielce.eu


Polityka plików cookies
Deklaracja dostępności
RODO


 

Image