Image
Image
Image
Image
Image

Kronika

2023-2024

ROK SZKOLNY 2023-2024
 

Wychowawcy klas

1A Elżbieta Polak-Cieślik

1B Justyna Kopycińska

1C Agnieszka Danielewska

1D Ewa Kwiecień-Błońska

1E Małgorzata Życka

1F Maciek Miernik

1G Małgorzata Szlachcińska

1H Zbigniew Błoński

 

2A Iwona Kruk

2B Małgorzta Pastuszko

2C Magda Wilk-Jakubowska

2D Katarzyna Kobiec

2E Agnieszka Bagińska-Juszczak

2F Katarzyna Stanik

 

3A Marzena Kmita

3B Katarzyna Pelc

3C Laura Cedro

3D Kamil Czech

3E Anna Lenard

3F Maja Moskwa

3G Agnieszka Stępień

 

4A Monika Parkita

4B Jan Gierszewski

4C Edyta Kolus

4D Monika Kowalczyk

4E Teresa Jakubowska

4F Magdalena Palacz

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września
 
Witamy wszystkich uczniów, mamy nadzieję, że wypoczęliście i jesteście gotowi na nowy rok szkolny 
Witamy także absolwentów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, bardzo nam miło, wpadajcie częściej 
W tym roku jak poinformował na rozpoczęciu dyrektor Andrzej Zdeb, w naszej szkole jest aż 897 uczniów, w tym 256 samych pierwszoklasistów, a najbardziej obleganą klasą była klasa psychologiczna jesteśmy pod wrażeniem, oby tak dalej.
Powodzenia w nowym roku szkolnym!!!! 💙💛
Fot.:
Ania Gil
Oskar Gad

 

Witamy w naszej szkole pierwsze klasy

Mamy nadzieję, że ten rok będzie dla was udany i odnajdziecie się w murach naszej wspaniałej szkoły
Życzymy wam powodzenia oraz samych sukcesów 
Fot.: Ania Gil

 

Pamiętamy o Westerplatczykach

7 września odbyły się uroczystości upamiętniające Westerplatczyków z Kielc, którzy w pierwszych dniach II wojny światowej dzielnie bronili Wojskowej Strażnicy Tranzytowej. Obchody rozpoczęte zostały uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny następnie uczestnicy przemaszerowali na plac pod WDK w Kielcach, gdzie wzniesiono flagę, odśpiewano hymn państwowy oraz złożono kwiaty. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz regionu oraz poczet sztandarowy
III LO.

 

377493827 791824726276434 2449328102575221326 n

 

Giełda podręczników w Norwidzie
 
18.09.2024 w naszym liceum odbyła się giełda podręczników, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
fot.:
Ania Gil

Wizyta w Centrum Edukacji Medialnej
 
Klasa 2b odwiedziła Centrum Edukacji Medialnej, które powstało przy Radiu Kielce jako jedyny tego typu obiekt w Polsce. Interaktywna wystawa oraz zakamarki pomieszczeń radia nie mają już przed nami tajemnic. Polecamy.
2b z opiekunkami p.Justyną Kopycińską i p. Edytą Kolus
 

 

W kościele garnizonowym w Kielcach odprawiona została uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz regionu, służb mundurowych, kombatanci oraz poczty sztandarowe w tym poczet III LO.

379611484 797116259080614 7922783731875107739 n

 

W ramach projektu "Connected Learning " dniach 10-15 wrzesnia odbyło się kolejne spotkanie nauczycielek i edukatorek że szkół oraz organizacji partnerskich ,w tym nauczycielek z naszej szkoły. W czasie wizyty w szkole na Islandii uczestniczki dopracowywaly istniejące moduły tematyczne, planowały nowe oraz uczyły się obslugi nowych narzędzi cyfrowych, w tym Metaverse. Zaplanowana również pierwsze prace dotyczące osteczniego produktu naszego projektu czyli specjalnego kursu dla nauczycieli wyjaśniającego podstawy metodologii Connected Learning.
 

 

 NORWID GÓRĄ

⛰️ 18- 19.09.2023 odbyła się kolejna edycja wyprawy górskiej mającej na celu integrację młodzieży III L. O. na sportowo i w nietypowych warunkach . Tym razem głównym celem wycieczki było zdobycie szczytu Kasprowego Wierchu 1987 m. n.p.m oraz przejście granicy Tatr Zachodnich z Wysokimi. Z powodzeniem udało się pokonać barierę 2000 m n.p.m i wspiąć się na szczyt pierwszego z dwutysieczników - BESKID 2012 m n.p.m. Wszystkie chwile słabości i przeciwności losu po drodze przeplatane mocnym słońcem i dobrym humorem dodały uczestnikom siły na kolejne dni. Uczniowie po dobrej dawce ruchu na świeżym powietrzu wspólnie integrowali się na dyskotece i Termach Szaflary. Opiekunowie : Konrad Luciak i Rafał Sękowski 

 

Ślubowanie Klas Pierwszych
 
22 września odbyło się uroczyte Ślubowanie Klas Pierwszych. Witamy w naszej norwidowskiej rodzinie😊
Zdjęcia: Julia Gaj
 

Zapraszamy do zanurzenia się w świecie Metaverse-wersja dla edukacji.

 

Jeśli interesują Cię nowe technologie ,słyszałeś coś o Metaverse i chciałbyś spróbować jego wersji dla potrzeb edukacji ,to 2go października o godzinie 13.15 zapraszamy Cię serdecznie do sali nr 11 ze swoim IPhonem lub komputerem(laptopem,notebookiem, tabletem) spełniającym poniższe specyfikacje techniczne oraz ściągniętą aplikacją Universe firmy ViewSonic (niestety nie istnieje jej wersja na androida) Wiecej tu.

Do zobaczenia Katarzyna Pelc!

 

 Obóz Integracyjny dla klas pierwszych 20-21.09.2023 w Bocheńcu

 

Zobacz migawki z obózu integracyjnego pierwszoklasiśtów w Bocheńcu

cz.I - Rozgrywki sportowe

cz.II - Otrzęsiny

Występy pierwszaków były genialne 
 
Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć dyskoteki i ogniska
Fot.:
Ania Gil
Wiktor Iwański
 

Wojewódzki Kongres Samorządów Uczniowskich

BIEGI PRZEŁAJOWE 

27 września na Stadionie Leśnym w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc w biegach przełajowych chłopców. Zawodnicy naszego liceum po zaciętej rywalizacji biegowej w terenie uplasowali się w środku stawki zajmując szósta lokatę na 12 startujących ekip. Sklad: Maciej Błaszczyk, Mikołaj Wzorek, Mateusz Kur, Radosław Wójcik, Michał Karyś, Jacek Bilski, Jakub Iwan, Sebastian Moćko, Bartosz Zapała, Maciej Dufaj. Opieun : Konrad Luciak. 😀 Duże brawa dla chłopaków za sportową rywalizację 

Problem parkowania hulajnóg

Nasi uczniowie chcą rozwiązać problem parkowania hulajnóg na kieleckich chodnikach - więcej na ten temat w poniższym artykule Radia Kielce:

Wycieczka do Pragi
 
W dniach 27-29 września klasy 2a i 4e wyruszyły na wycieczkę do Pragi. Uczestnicy wycieczki spędzili te dni bardzo aktywnie. Piękna, letnio - jesienna pogoda sprzyjała i umilała odpoczynek. 
Podczas spacerów po zabytkowej części Pragi zwiedziliśmy obiekty takie jak:
- klasztor na Strachovie,
- Wzgórze Zamkowe Hradczany,
- Zamek Królewski,
- Bazylika św.Jerzego,
- Złotą Uliczkę,
- Ratusz ze słynnym zegarem Orloj,
- Ogrody Królewskie z Belwederem,
- i wiele innych....
Nie mogło również zabraknąć spaceru po jednym z najpiękniejszych mostów średniowiecznych - Moście Karola. Dodatkową atrakcją był godzinny rejs statkiem wycieczkowym po Wełtawie.
W głowach mamy wiele dobrych chwil i wspomnień. 🙂 Praga jest miejscem, do którego można wracać bez końca!
 
 
Wyprawa do Centrum Geoedukacji w Kielcach
 
29.09.2023 roku klasa 3e wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Bagińską-Juszczak oraz nauczycielką języka niemieckiego p. Emilią Orzechowską wybrała się do Centrum Geoedukacji w Kielcach. Uczniowie mogli zobaczyć wystawę , przenieśli się w kapsule czasu kilka milionów lat wstecz oraz uczestniczyli w interesujących warsztatach. Ich przewodniczką po Geoparku była p. Ilona Sarek (absolwentka Norwida).
To był wspaniale spędzony czas i duża dawka wiedzy na temat budowy geologicznej naszego regionu.
 

„Niemiecki - Język Nowych Możliwości” 

03.10. uczniowie naszej szkoły przeprowadzili na lekcjach języka niemieckiego projekt Instytutu Goethego #deutschbewegt. Kampania #deutschbewegt „Niemiecki Język Nowych Możliwości” jest akcją promującą znajomość języka niemieckiego. Dzisiejsza data nie jest przypadkowa - u naszych zachodnich sąsiadów obchodzony jest dziś Dzień Jedności Niemiec (Tag der Deutschen Einheit). Niemcy to kraj innowacji, a język niemiecki nie jest taki straszny jak się powszechnie uważa.
Wskakując na pokład DEUTSCHSPACE digital wyruszyliśmy w podróż pełną ciekawostek.
Koordynatorki projektu: Małgorzata Szlachcińska, Edyta Solakiewicz
 
 

Ekonom TV poszukuje nowych redaktorów

Poszukujemy osób na stanowisko: REDAKTOR TELEWIZJI

Z pewnością słyszeliście już o naszej szkolnej telewizji. Ponieważ część wspaniałej załogi z klas maturalnych odchodzi na zasłużony odpoczynek, poszukujemy chętnych z młodszych roczników, którzy zechcą tworzyć ten wspaniały projekt! Chcesz zaangażować się w rozwój naszej telewizji? Zapraszamy, ponieważ mamy otwarty nabór! Kogo szukamy? Wszystkie osoby chętne! Nie ograniczamy się jedynie do osób siedzących przed kamerami. Wiele rzeczy jest również do zrobienia poza nimi. Lubisz rozmawiać z ludźmi? Dobrze czujesz się przed kamerą? Znasz się na informatyce bądź montażu? A może masz zupełnie nową wizję telewizji? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco zgłoś się do nas! Miejsce oraz Twoja rola na pewno się u nas znajdzie! Współpraca z nami nie musi być wcale zwykłym przeprowadzeniem wywiadu, publikacje mogą przybierać różne formy, dodatkowo dzięki naszej stronie internetowej możesz stworzyć naprawdę rozmaite rzeczy - od kursów online, przez serię postów na blogu aż po spotkania online na żywo. zgłoś się do nas i przekonaj się jak możesz działać już teraz! Informacje oraz zapisy poprzez kontakt Messenger Ekonom TV, a także prywatnie u Opiekunki Projektu - p. Laury Cedro, bądź u jednego z członków telewizji (Rafał Błaszczak).

ZAPRASZAMY!

Wizyta projektowa w naszej szkole

W dniach 2 i 3 października odbyło się kolejne spotkanie projektowe na żywo wszystkich szkół oraz partnerów "Connected Learning ". W czasie dwóch dni dokończono pracę nad 4 kolejnymi modułami oraz zaplanowano pracę nad ostatnim produktem intelektualnym projektu tj. specjalnego wideo skierowanego do nauczycieli wyjaśniającego metodologię pracy, stawiającego ucznia w centrum procesu edukacyjnego, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Nasi goście mieli również możliwość poznać naszą szkołę oraz specyfikę pracy w państwowej, integracyjnej szkole średniej.

 
 
Wycieczka do Londynu
 

Pierwszy dzień wycieczki do Londynu

Uczniowie Norwida pozdrawiają z Londynu, gdzie uczestniczą w warsztatach językowych połączonych ze zwiedzaniem. Greenwich, British Muzeum, Madame Tussaud's, Tate Modern, Millenium Bridge, Oxford Street, Tower of London ... Niezapomniane doświadczenie pobytu u brytyjskich rodzin goszczących...cdn.

Post: JK

 
Wycieczka do Londynu, cz. 2

 

Visiting London - dzień 2-gi i 3-ci - pełne wrażeń 😊

 Wycieczka do Londynu, cz. 3
 

Działo się w Londynie 😊😍... Dni 4 do 6:

Olimpiada z j. angielskiego
 

Pierwszy etap Olimpiady Języka Angielskiego odbędzie się 20.10. 2023 o godz. 12.30 i będzie to 90-minutowy test na poziomie C1. Wszelkie szczegóły i przykładowe testy znajdują się na stronie olimpiady https://oja.wsjo.pl/

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, zgłaszają się do nauczycieli j. angielskiego. Jeżeli liczba chętnych przekroczy 30 osób, będziemy musieli przeprowadzić test wstępny. Koordynatorem olimpiady w szkole jest Anna Bąblewska-Pastuszka.

 Marsz "Życia i nadziei"
 
Delegacja Norwida, klasa 3d wraz z wychowawczynią, wzięła dziś udział w Marszu Życia i Nadziei organizowanym przez Świętokrzyski Klub Amazonek. 💜❤
Pamiętajmy o badaniach profilaktycznych! Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie.
Migawki z obozu integracyjnego 2023
 

Migawki z tegorocznego obozu integracyjnego pierwszoklasistów, który odbył się w Bocheńcu:

https://www.youtube.com/watch?v=YQp0NHAib7k

Wybory do samorządu uczniowskiego 2023

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej 💚

Wywiad naszego absolwenta Pawła Olszackiego z uczniami III LO.

Bardzo nam miło  🥰

Światowy Dzień Godności
 
W najbliższy czwartek o godzinie 11:30 w sali nr 10 odbędzie się KONKURS na napisanie rozprawki w języku polskim lub angielskim dotyczącej tematyki szeroko rozumianej godności człowieka. Będą to rozprawki typu maturalnego.
Atrakcyjne nagrody i oceny z przedmiotu.
Zapraszamy - Agnieszka Bagińska-Juszczak i Justyna Kopycińska
 Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
 

04.10. odbył się w naszej szkole konkurs sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Zgłosiło się wyjątkowo dużo chętnych, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i gratuluję świetnej znajomości krajów niemieckojęzycznych !!! Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości związanych z Dniem Niepodległości. Oto lista zwycięzców :

1. Amadeusz Raczyński 2h,

2. Aleksandra Stadnik 1h,

3. Oliwia Robaczewska 2c,

4. Daniel Poltinger 2h, Mikołaj Boś 3a,

5. Szymon Solakiewicz 1a,

6. Oskar Skowron 3b,

7. Jacek Bilski 2h,

8. Martyna Stefańczyk 1d,

9. Kornelia Raczyńska 1d,

10. Hubert Puchała 2h,

11. Milena Kempa 1e,

12. Emilia Dobrut 2g,

13. Zuzanna Pierzak 3d,

14. Jakub Milcarz 3a,

15. Angelika Kolus 4f, Mateusz Kwiatkowski 3e,

16. Anna Wójcik 1h, Magdalena Dziuba 2g,

17. Wiktoria Burda 4f,

18. Bartosz Szymankiewicz 3a,

19. Dariusz Krupa 1b,

20. Zuzia Biela 1f, Maria Walo 1f,

21. Maja Sulej 1h, Maja Kondracka 2g,

22. Nikola Kmiecik 3e,

23. Nina Cisłowska 1f,

24. Marta Spadło 1a,

25. Maja Wójcik 2g,

26. Igor Helicki 1b.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy !!!!

Koordynatorki konkursu : Edyta Solakiewicz i Małgorzata Szlachcińska

EkoZwrot
 
Uwaga Norwid!

Uczniowie i Nauczyciele,nasza szkoła bierze udział w programie Polska Stolica Recyklingu, którego główną ideą jest edukacja ekologiczna z zakresu funkcjonowania gospodarki obiegu zamkniętego. To ogólnopolska akcja realizowana przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. Jeśli macie w swoich domach zbędne, ale nadające się do użytku rzeczy, to możecie im nadać drugie życie! Im więcej przedmiotów zostanie przez Was oddanych, tym większa szansa na zdobycie baaaardzo atrakcyjnych nagród dla naszej szkoły (nagroda główna to 50 000zł).

Co należy zrobić aby wesprzeć naszą szkołę w tym przedsięwzięciu?

Nic prostszego!

Zrób przegląd rzeczy w domu (przy okazji zrobisz porządki )

Przygotuj paczkę (spakuj przedmioty, najlepiej pojedynczo)

Wejdź na aplikację InPost EKOzwroty

W polu imię i nazwisko wpisz indywidualny kod naszej szkoły: KIE2459

Nadaj paczkę (bezpłatnie) w Paczkomacie InPost

Gotowe!

Liczę na Wasze wsparcie! Im więcej EKOzwrotów tym większe szanse na wygraną.

Szkolny koordynator programu Ewa Kwiecień-Błońska

P.S filmik instruktażowy znajduje się w relacji na stronie FB szkoły.

 Dzień piżamy

JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK (27.10) ODBĘDZIE SIĘ DZIEŃ PIŻAMY :)

 
 Turniej piłki ręcznej
 
12 października w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie rozegrany został Turniej Piłki Ręcznej Chłopców Memoriał im. Bogusława Chowańca. Nasza reprezentacja wywalczyła srebrny medal.
 
Najlepszym strzelcem turnieju z 16 bramkami został Jakub Terpiński, a MVP drużyny został Karol Pęczkowicz. Gratulacje dla całego zespołu!
 
 
 Ekonom TV i sztuczna inteligencja
 
Jak Sztuczna Inteligencja wyobraża sobie nasz NAJNOWSZY WYWIAD?
Zobaczcie sami! Więcej informacji już wkrótce!
 
Kryzys klimatyczny i globalne obywatelstwo - dwa najważniejsze ogniwa w "Norwidowskim StartUpie Interdyscyplianrności" dostaliśmy dofinansowanie w ramach Akcji KA1 programu Erasmus +

Jest nam miło poinformować społeczność naszej szkoły,iż w ramach Akcji KA1 programu Erasmus +nasza szkoła otrzyma wkrótce fundusze na dalszy rozwój tego innowacyjnego wydarzenia edukacyjnego. 10 nauczycieli i nauczycielek różnych przedmiotów będzie doskonalić swoją wiedzę i kompetencje na szkoleniu za granicą a następnie wykorzysta ja w praktyce.

Frankenstein II

Dla pasjonatów języka angielskiego, teatru, Benedicta Cumberbatcha i Danny Boyle'a oraz fanów prozy Mary Shelley organizujemy dnia 31.10. 2023 (wtorek) wyjście do Multikina na spektakl FRANKENSTEIN z cyklu "Sztuka brytyjska na wielkim ekranie". Chętni proszeni są o zgłaszanie się do p. Anny Bąblewskiej-Pastuszka. Cena 25 PLN.

 

 
Kandydatki do samorządu
 
Rusza kampania w wyborach do władz Samorządu Uczniowskiego! W szranki stanęły 3 kandydatki (kolejność alfabetyczna):
1. Anna Bocian
2. Natalia Stępień
3. Natalia Wodecka
W tym tygodniu będą walczyły o Wasze głosy, we wtorek 7.11 - odbędzie się debata, a w środę 8.11 - wybory!
SU
 
 Wywiad z Bogdanem Latosińskim

Kto będzie gościem w naszym najnowszym wywiadzie? UJAWNIAMY! 
Bogdan Latosiński - poseł na Sejm VIII kadencji, działacz związkowy, samorządowiec, przewodniczący Rady Nadzorczej KASP, większościowego udziałowca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach.
 
Nasz redaktor, Rafał Błaszczak, pytał Gościa Wywiadu o struktury kieleckiego transportu publicznego, realia pracy kierowców autobusów oraz perspektywy rozwoju rynku czy propozycje zmian w prawodawstwie polskim.

 
Norwid Pumpkin Party
 
Zapraszamy całą społeczność Norwida na pełne wrażeń Pumpkin Party! O 9.40 i 10.30 klasy pierwsze wezmą udział w strrrrasznie fajnych zabawach i zawalczą o wyjątkowe nagrody. O 11.15 zapraszamy pozostałe klasy do wspólnej belgijki w wyjątkowym halloweenowym wydaniu. Będziecie mogli również wygrać słodkie upominki w naszym kąciku trick&treat oraz sfotografować się w przebraniu, aby wziąć udział w konkursie i zdobyć super nagrodę!
Zapraszają panie: Katarzyna Kobiec, Agnieszka Gołębska, Aleksandra Wojda, Agnieszka Wojtaszek, Elżbieta Polak-Cieślik.
Plakat: A. Wojda
 
Premiera wywiadu z p. Latosińskim
 
PREMIERA JUŻ TRWA! Zapraszamy do oglądania:
 
Wyniki konkursu

 

Rozstrzygnięto konkurs na napisanie rozprawki w języku polskim lub angielskim dotyczącej tematyki godności człowieka, w ramach obchodów Światowego Dnia Godności. Prace były oceniane według kryteriów maturalnych. Oto lista zwycięzców:

Język polski:

1 miejsce - Angelika Kolus kl. 4f

2 miejsce - Lena Bujnowska kl. 3c

3 miejsce - Kacper Kurp kl. 3c

 

Język angielski :

1 miejsce - Katarzyna Krakowiak kl. 4g

2 miejsce - Kacper Reczyński kl. 3d

3 miejsce - Szymon Pyczek kl. 3d

 

Gratulujemy zwycięzcom.

 

Organizatorki:

Agnieszka Bagińska-Juszczak

Justyna Kopycińska

 
 
Wyjście do parku trampolin

 

24-go października klasa 2f udała się do parku trampolin, gdzie przez 2h radośnie w podskokach spędzała czas.

 

Kandydatki do samorządu
 
 Spotkanie z p. Marcinem Chłodnickim
 
 

27 października 2023 roku odbyło się spotkanie z p. Marcinem Chłodnickim - wiceprezydentem Kielc -  w sprawie zaangażowania młodzieży w działania na rzecz miasta:

Zwycięstwo siatkarzy
 

26 października w naszej hali rywalizację o Mistrzostwo Kielc rozpoczęli siatkarze. Reprezentacja Norwida pewnie pokonała drużynę z „Informatyka” -  2:0.

Gratulacje!

 Mistrzostwa Norwida

 

Mistrzostwa Norwida w:

- Wyciskaniu Sztangi Leżąc

- Badmintonie

- Tenisie stołowym

Rywalizacja była na wysokim poziomie, a na zawodach panowała miła atmosfera. Konkurencje przeplatane były pokazami tańca szkolnej grupy cheerleaderek.

Oto wyniki w poszczególnych dyscyplinach: 

Tenis stołowy

Joanna Śliwińska

Nikola Kmiecik

Adam Sepioło

Mateusz Siekański

Oskar Gad

 

Badminton

Daria Wardzichowska

Lena Czyż

Patrycja Adach

Filip Lisowski

Jakub Adwent

Michał Karyś

 

Wyciskanie sztangi

Magdalena Lipska - 40 kg

Oliwia Wychowaniec -35 kg

Julia Gajda - 32,5 kg

 

Chłopcy do 74 kg

Maciej Dufaj - 80 kg

Łukasz Waldon - 87,5 kg

Antoni Trybulak - 82,5 kg

 

Chłopcy+ 74 kg

Mikołaj Dworak - 100 kg

Krzysztof Zieliński - 100 kg

Mateusz Kur - 92,5 kg

Gratulacje!

 

Dzień Piżamy

W piątek 27 października odbył się w Norwidzie dzień piżamy.

fot.: Karol Pęczkowicz

 

Test o niepodległości

Test o odzyskaniu przez Polskę niepodległości (fot.: Marta Spadło):

 

 Mistrzostwa województwa w badmintonie

30 października w hali Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie rozegrany został finał wojewódzki w badmintonie. Dziewczęta w składzie Daria Wardzichowska, Lena Czyż oraz Paulina Poświat zajęły czwarte miejsce. Chłopcy w składzie Jakub Adwent i Filip Lisowski zakończyli rywalizację na szóstym miejscu. Gratulacje!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Nasza uczennica Kalina Mietelska z klasy 3F otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/2024. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 26 października w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Gratulujemy.

 

 

 

Konkurs na najlepsze przebranie halloweenowe

Przed Wami KONKURS NA NAJLEPSZE PRZEBRANIE. Dziękujemy za tak liczny udział i podziwiamy Waszą niezwykłą kreatywność i fantazję. Głosowanie na Facebooku Szkoły wyłoniło następujących faworytów:

1 miejsce Igor Lesiak klasa 1- 200 lików

2 miejsca Julia Bafia i Lena Karcz- 191 lików

Gratulacje!

📸 fot.Aleksandra Wojda

 

Wybory władz SU.
 
Aby pomóc Wam w podjęciu odpowiedzialnej decyzji, we wtorek zapraszamy na nową halę, na debatę kandydatek, które będą organizowały życie szkoły i reprezentowały społeczność III LO na zewnątrz.
Zapraszamy
SU
 
 
399152231 829444435847796 4462133108006217407 n
 
 
 
Pumpkin Party w Norwidzie
 
31.10.2023 w naszej szkole klasy pierwsze miały okazję doświadczyć czym jest zwyczaj związany z maskaradą obchodzony w wielu anglojęzycznych krajach. Nauczycielki języka angielskiego przygotowały dla uczniów następujące konkurencje: Apple Bobbing, Trick or Treat, Apple Bite, Guess the Word, Death Men's Chest, Spiders and Bones Race.  Gratulujemy uczniom świetnej zabawy i wygranej.
 
 
fot.:
Karol Pęczkowicz
Marta Spadło
 
47. Olimpiada Języka Niemieckiego 🇩🇪
 
06 listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do szkolnego etapu olimpiady języka niemieckiego. Tradycyjnie trudne zadania nie zniechęciły naszych dzielnych germanistów!! Niebawem poznamy wyniki !!! Trzymamy a może lepiej ściskamy kciuki !!! Opiekę nad prawidłowym przebiegiem olimpiady sprawowały Edyta Solakiewicz i Małgorzata Szlachcińska
 
 
 
Zwycięstwo siatkarzy 
 
Po przegranej z drużyną Awansu pewnie wygrywamy ze Śniadkiem 2:0!!!
Kolejny mecz w czwartek, 9.10,2023, o 14.30. Gramy z Gastronomikiem o awans do rundy finałowej.
Zapraszamy wszystkich Norwidziaków do kibicowania Naszej drużynie!!
 
 
 
400032390 831862915605948 2798910441145604200 n
 
 
W środę 8 listopada odbyło się głosowanie w wyborach nowych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego 🫡🇵🇱🇵🇱
Fot.:
Karol Pęczkowicz
 
Awans siatkarzy 🏐💪
Po zwycięstwie z drużyną Gastronomika 2:0 nasi chłopcy meldują się w rundzie finałowej!!!
Gratulacje
 
400104625 833388522120054 4159095578083289785 n
 
 
Święto Niepodległości 🇵🇱
 
W 105. rocznicę odzyskania niepodległości Sztandar III LO w nowym składzie Amelia Bzymek, Oliwia Kondrak i Aleksandra Smędra uczestniczył w uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali na Plac Wolności pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.
 
 
 
 
10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości
Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu", do której przyłączyły się także SP nr 18 oraz PS nr 22 w Kielcach.
Zostali również ogłoszeni zwycięzcy konkursu historycznego, którym serdecznie gratulujemy.
Fot.:
Ania Gil
Karol Pęczkowicz
 
 
Znamy wyniki wyborów nowego zarządu Samorządu Uczniowskiego
Głosowało 780 uczniów
Oddano 730 głosów ważnych
Przewodnicząca - Natalia Wodecka (267 głosów)
Wiceprzewodnicząca - Anna Bocian (244 głosy)
Wiceprzewodnicząca - Natalia Stępień (219 głosów)
Gratulujemy i życzymy udanej realizacji pomysłów
Dziękujemy także za rok pracy ustępującemu SU - Piotrowi Krakowiakowi, Mai Sokołowskiej i Maćkowi Markiewiczowi 
Fot.:
Ania Gil
Karol Pęczkowicz
 
 
 
Turniej finałowy o Puchar Dyrektora III LO w Piłce Nożnej
 
3 A Mistrzem Szkoły 
13 listopada rozegrany został turniej finałowy o Puchar Dyrektora III LO w Piłce Nożnej.
Od początku października
13 zespołów rywalizowało
w grupach o awans do finałowej szóstki. Rozegrano łącznie 50 meczów.
Poniżej wyniki rywalizacji:
🥇 miejsce 3A
🥈 miejsce 2B
🥉 miejsce 2A
4 miejsce 3CD
5 miejsce 3B
6 miejsce 4C
🏅MVP turnieju został Michał Karyś
⚽Najlepszym strzelcem turnieju został Antoni Zarychta 11 goli
Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Pałka 
Gratulacje!
 
 
Dnia 10 listopada klasa 4a odwiedziła Ośrodek Wsparcia dla osób obciążonych chorobą Alzheimera. Uczniowie przygotowali pieśni patriotyczne jak i gry umysłowe. Spotkanie odbyło się w przyjaznej i ciepłej atmosferze, gra bingo wywołała ogromne emocje i dużo radości,seniorzy ogromnie cieszą się tymi spotkaniami z młodymi , uśmiechniętymi ludźmi a młodzież rozwija w sobie empatię i wrażliwość na problemy starszych ludzi.
 
Przez sport na Politechnikę
 
21 listopada odbyła się kolejna edycja rozgrywek sportowych z inicjatywy Ministerstwa Sportu. Do rywalizacji w ergometrze wioślarskim oraz futsalu przystąpiło 6 drużyn, a wśród nich reprezentacje Norwida. Drużynowo wioślarze zajęli drugie miejsce 🥈 Indywidualnie Julia Gaj drugie miejsce 🥈 Magdalena Lipska trzecie miejsce 🥉 Piłkarze po minimalnej przegranej w rzutach karnych w połfinale z V LO wywalczyli trzecie miejsce 🥉⚽ Najlepszymi strzelcami turnieju z trzema golami zostali Miłosz Śliwa i Jacek Bilski
Gratulacje 👏
 
 
 
Wizyta klasy 1e w Świętokrzyskim Centrum Onkologii
 
13 listopada uczniowie klasy 1 e wraz z opiekunami p.Ewą Kwiecień-Błońską i p.Agnieszką Gołębską uczestniczyli w zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowotnej o wczesnym wykrywaniu i zapobieganiu nowotworów. Uczniowie wysłuchali wykładów nt. profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV oraz nt. pracy psychologa i psychoonkologa. Odwiedzili również zakład diagnostyki obrazowej, gdzie poznali procedury wykonywania badań m.in. mammograficznych, tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego, oraz zakład diagnostyki molekularnej, gdzie odkryli tajniki sekwencjonowania DNA. Była także pierwsza, informacyjna wizyta w poradni ginekologicznej.
 
 
 
Czy wiesz, że... 3 LO im. Cyprian Kamil Norwid w Kielcach jest członkiem programu Polska Stolica Recyklingu ❓To właśnie w tej szkole Iza i Agnieszka z Fundacja Odzyskaj Środowisko przeprowadziły warsztaty z tematyki Zero Waste i EKOzwrotów 👏 Jesteśmy dumni z ekologicznej świadomości młodzieży z Miasto Kielce ♻
Wspólnie przypomnijmy sobie zbiór zasad Zero Waste 5R:
♻ odmawiaj (refuse) rzeczy, których nie potrzebujesz,
♻ ograniczaj (reduce) rzeczy, które są ci potrzebne,
♻ używaj ponownie (reuse) to, czego używasz,
♻ przetwarzaj (recycle) wszystko, czego nie możesz ograniczyć, użyć ponownie,
♻ kompostuj (rot) całą resztę.
A już niedługo na naszym Tik-Toku pojawi się filmik z tych zajęć! Stay tuned 🤫wraz z RLG Polska, Cyprian Kamil Norwid, Miasto Kielce, Fundacja Odzyskaj Środowisko oraz Elektryczne Śmieci
 
 
402659290 840149241443982 3410043663463252955 n
 
 
 
 
 
404006918 839613214830918 2083159177724917390 n
 
 
Zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowany przez uczniów klasy 3d w ramach szkolnej kampanii antynikotynowej.
Autorami filmu są:
Karol Pęczkowicz
Jakub Terpiński
Stanisław Ziętek
Szymon Kęczkowski
Jakub Pasak
Adam Górski
 
Utwór muzyczny autorstwa uczniów klasy 3f w ramach szkolnej kampanii antynikotynowej zobaczysz tu.
Adrian Otwinowski, Piotr Wawszczyk
 
Opiekun grupy: Kamil Czech
 
 
Świetny start badmintonistek
23 listopada w hali "Piłsudskiego" rozegrany został pierwszy turniej Szkolnej Ligi Badmintona!
Nasze dziewczęta spisały się na medal!!!
Patrycja Adach była druga 🥈
Lena Czyż trzecia 🥉
Paulina Poświat oraz Natalia Wodecka wygrały po 3 mecze!
Gratulacje!
 
 
Podium dla „Norwida” w II Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Europejskiej „Rozśpiewany Kopernik – The Autumn Edition” .
Daria Wardzichowska z klasy 1B zdobyła pierwsze miejsce! Oczarowała jury i publiczność przepiękną balladą w języku angielskim „Nature Boy”. Duet Liliana Niepielska z klasy 1F i Janek Pastuszka z klasy 3E zdobyli trzecie miejsce prezentując wzruszającą piosenkę w języku włoskim „Non e detto”. Gratulujemy z całego serca i życzymy dalszych sukcesów na scenie!
Konkurs miał miejsce dnia 23 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika. Gościem wydarzenia był prezydent Kielc Bogdan Wenta, który objął konkurs honorowym patronatem, a także Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i bony podarunkowe do Galerii Echo. Zostali też zaproszeni do uświetniania kieleckich imprez.
 
Więcej o wydarzeniu przeczytasz tu.
 

 
"Noc Anglistów 2023"
Uczniowie kl.1f, pod opieką p. Justyny Kopycińskiej i p.Agnieszki Wojtaszek uczestniczyli w wydarzeniu organizowanym przez Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK w Kielcach. Podczas warsztatów prowadzonych przez dr Monikę Łodej, zagłębiali się w zagadnienie tzw.miejskich legend.
 
 
24 listopada w naszej hali odbyły się Mistrzostwa Kielc w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Do rywalizacji przystąpiło 11 zawodniczek i 80 zawodników TV z 16 szkół ponadpodstawowych w tym 9-osobowa reprezentacja Norwida.
Poniżej przedstawiamy wyniki rywalizacji:
Kategoria dziewcząt do 57 kg
🥇Klaudia Zięba III LO - 47,5 kg
🥈Wiktoria Wiśniewska ZSZ nr 1 - 45 kg
🥉Zuzanna Znojek ZSM - 42,5 kg
Kategoria dziewcząt do 63 kg
🥇Nadia Demiańczuk ZSZ nr 1 - 67,5 kg
🥈Julia Gaj III LO - 40 kg
🥉Oliwia Wychowaniec III LO - 37,5 kg
Kategoria dziewcząt +63 kg
🥇Kinga Gawryś I LO - 62,5 kg
🥈Iga Kruszewska ZDZ - 37,5 kg
Kategoria chłopców do 59 kg
🥇Konrad Met ZSZ nr 1 - 90 kg
🥈Bartosz Kałużyński ZSZ nr 1 - 75 kg
🥉Łukasz Stępniewski ZSPS - 72,5 kg
Kategoria chłopców do 66 kg
🥇Cyprian Kralka ZSZ r 1 - 105 kg
🥈Maciej Roman ZSE - 105 kg
🥉Wiktor Janecki VI LO - 105 kg
Kategoria chłopców do 74 kg
🥇Stanisław Bałchanowski ZSI - 125 kg
🥈Eryk Gargas ZSZ nr 1 - 112,5 kg
🥉Mateusz Paluch ZPO nr 2 - 110 kg
Kategoria chłopców do 83 kg
🥇Maksym Chmielewski AWANS - 145 kg
🥈Wiktor Jagiełło ZSM - 142,5 kg
🥉Kacper Koźmin ZPO nr 2 - 105 kg
Kategoria chłopców do 93 kg
🥇Paweł Zbroszczyk ZSZ nr 1 - 155 kg
🥈David Barański ZDZ - 122,5 kg
🥉Jakub Badoń ZSZ nr 1 - 120 kg
Kategoria chłopców 93+ kg
🥇Kamil Malanowicz VII LO - 167,5 kg
🥈Jakub Galiszewski ZDZ - 145 kg
🥉Igor Bronikowski ZDZ - 100 kg
Gratulujemy!
fot.:
Ania Gil
 
 
22 listopada uczniowie naszej szkoły: Hubert Pawlik, Karolina Dziuk, Michał Pękalski, Miłosz Malec, Natalia Stępień, Natalia Wodecka pod opieką Pana Andrzeja Wysockiego wzięli udział w szkoleniu z zakresu polityki młodzieżowej oraz skutecznej komunikacji.
Na szkoleniu panowała świetna atmosfera, uczniowie byli zachwyceni!
 
 
Uczniowie klasy 2b, w ramach rozpakowywania prezentów Mikołajkowych, mieli przyjemność podziwiać tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca, w tym swoją koleżankę z klasy Amelkę Ciesiun, w przedstawieniu "Kopciuszek" w KCK. Dziękujemy rodzicom za pomoc w umożliwieniu uczniom obejrzenia tego spektaklu
 
 
 
406570723 844393874352852 4742280681554146544 n
 
 
 
 
Dzisiaj, czyli 30 listopada, są imieniny Andrzeja, znane powszechnie jako Andrzejki 
Z tej okazji w naszej szkole pojawiły się profesjonalne wróżki, które wróżyły, czarowały i przepowiadały naszym uczniom i nauczycielom.
Życzymy też wszystkiego najlepszego wszystkim Andrzejom.
Fot.:
Ania Gil
 
 
We wtorek 28 listopada, odbyły się wybory do młodzieżowej rady miasta 
Fot.:
Ania Gil
PS: nasza szkolna telewizja EkonomTV przeprowadzała wywiad na temat wyborów, który jest na ich instagramie, zapraszamy.
 
 
Telewizja w telewizji? 🎥
👉 TAK! TO MOŻLIWE!! 
🥳 Nasza szkolna telewizja udzieliła wywiadu Telewizja Świętokrzyska w którym przedstawiała swoją historię powstania, dotychczasową działalność a także realia codziennej pracy przy nowych projektach. 
Odwiedź stronę  Ekonom TV
 
Zbiórka na schronisko
 
Konkurs poezji śpiewanej
 
Od kilku już lat przyjmujemy zaproszenie na Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej od zaprzyjaźnionego liceum z Buska - Zdroju. 1 grudnia odbyła się kolejna – XVI – edycja konkursu. Nie mogło nas tam zabraknąć, tym bardziej, że mamy uzdolnioną muzycznie młodzież, która chętnie reprezentuje III LO na wszelkiego rodzaju konkursach.  
Amelia Michta z klasy Ih piosenką „Nie żałuję” autorstwa Agnieszki Osieckiej wyśpiewała II miejsce. 
Julia Kałka z klasy IIIc wykonała utwór Marka Grechuty pt. „Dni, których nie znamy” przy akompaniamencie gitary akustycznej Janka Pastuszki z klasy IIIe. Występ został doceniony przez jury i Julia otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy!
Naszymi artystami opiekowała się p. Marzena Pietrasik
 
Awans reprezentacji Norwida
 
Czwarte zwycięstwo piłkarzy i awans do fazy finałowej z pierwszego miejsca! Nasza reprezentacja pokonała drużynę z Mechanika 5:3 i z kompletem punktów melduje się w finale rozgrywek o Mistrzostwo Kielc ⚽⚽⚽
 Wygrana siatkarek 4.12.2023
 
Po dwóch porażkach nasze dziewczęta łatwo pokonały drużynę z ZDZ 2:0!
 
 
Mikołajki 2023
 
Święty Mikołaj razem ze swoimi pięknymi Śnieżynkami odwiedzili naszą szkołę.
Nasi uczniowie musieli wykonywać różne ciekawe zadania, aby zasłużyć na prezenty od Mikołaja.
Fot.: Karol Pęczkowicz & Maja Wójcik
 
Mikołajkowy Turniej Siatkówki 
 
Cztery drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców rywalizowało w corocznej imprezie sportowej organizowanej w naszej szkole!!! 🏫💛💙
Siatkarki i siatkarze grali na trzech boiskach, a ich zmagania przeplatane były występami cheerleaderek 💃
Oto wyniki rywalizacji:
➡️Dziewczęta
🥇VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach
🥈I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju
🥉 III LO im. C. K. Norwida w Kielcach
4 V LO im. KS. P. Ściegiennego w Kielcach
➡️Chłopcy
🥇I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju
🥈VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach
🥉II LO im. J. Śniadeckiego w Kielcach
4 III LO im. C. K. Norwida w Kielcach
5 V LO im. KS. P. Ściegiennego w Kielcach
Brawo dla zwycięzców, kibiców i organizatorów👏👏
Fot.: Ania Gil
 
 Wizyta w Muzeum Historii Kielc
 
W czwartek, 7 grudnia, uczniowie klasy 2d odwiedzili Muzeum Historii Kielc. Młodzież poznała historię naszego miasta zwiedzając wystawę zatytułowaną „Z dziejów Kielc”, która przekazuje wiedzę o mieście średniowiecznym - Kielcach - należących do biskupów krakowskich (do końca XVIII w.) oraz stolicy regionu w XIX i XX stuleciu.
Po niezwykle ciekawej i fascynującej, historycznej podróży w przeszłość, uczniowie udali się na spacer po ulicy Henryka Sienkiewicza. Było dość mroźnie, więc największe zmarzluchy rozgrzały się kubkiem gorącej czekolady.
 
 Wizyta w DPS w Kielcach
 
07.12.2023 roku uczniowie klasy 3 e wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Bagińską-Juszczak odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach. Oprócz wspólnego śpiewania kolęd i indywidualnych występów uczniów swoją wizytą zaszczycił wszystkich św. Mikołaj , który przyniósł mnóstwo prezentów.
Nie zabrakło łez wzruszenia i słów podziękowań skierowanych do młodzieży, która w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie nie zapomniała o osobach starszych , chorych i samotnych.
 
 Wizyta w Radiu Kielce i CEM
 

7 grudnia klasa 3C wraz z wychowawczynią wybrała się do Radia Kielce oraz Centrum Edukacji Medialnej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć interaktywną wystawę przedstawiającą m.in. historię mediów, studia nagraniowe oraz problem manipulacji w mediach. Młodzież została zaznajomiona z pojęciami takimi jak fake news czy deep fake, a także mogła na własnej skórze spróbować swoich sił jako spikerzy radiowi w profesjonalnym studiu nagraniowym. To był miło i wartościowo spędzony czas.

Konkurs na nowy baner
 
Znaczną większością głosów, konkurs na nowe zdjęcie w tle Facebooka szkolnego wygrywa Marta Kotwica!
 
ROZSTRZYGAMY KONKURS NA NOWY BANER SZKOLNEGO FACEBOOKA!
Osoba z największą liczbą polubień wygra konkurs!
Na prace naszych uczestników można zagłosować na szkolnym profilu III LO.
 
 
Świetny start badmintonistów! 🏸🏸🏸🏸
13 i 14 grudnia w hali Piłsudskiego rozegrany został drugi turniej Szkolnej Ligi Badmintona. W finale dziewcząt spotkały się dwie reprezentantki Norwida. Po wyrównanym meczu Daria Wardzichowska wygrała z Leną Czyż 2:1 Ponadto Patrycja Adach i Paulina Poświat wygrały po dwa mecze
Nasza żeńska drużyna po dwóch turniejach zajmuje
🥇 miejsce!!!
Wśod chłopców Filip Lisowski zakończył rywalizację na 6 miejscu, a Filip Kawiński starczył trzy pojedynki,
w których musiał uznać wyższość rywali.
Gratulacje