Image
Image
Image
Image
Image

O szkole

22-23.09.2021 Obóz Integracyjny klas pierwszych w Sielpi

Obóz Integracyjny klas pierwszych – Sielpia – 22-23.09.2021

Wracając do źródeł, zorganizowaliśmy tradycyjny obóz integracyjny, bo początek życia każdego norwidowskiego ucznia nie może się bez niego obyć. Chociaż początkowo pogoda nie dopisywała, wcześnie rano, zaopatrzeni w tony prowiantu i spory ładunek dobrego humoru, nasi pierwszoklasiści wyruszyli do Sielpi.
Po przybyciu na miejsce, wszyscy uczestnicy wpadli w wir rozgrywek sportowych zorganizowanych przez nauczycielki WF-u. Przeciąganie liny, sztafeta, „rozgniatanie” baloników, to tylko niektóre z konkurencji. Rywalizacji towarzyszyły doping kibiców oraz muzyka, śpiew i spontaniczny (momentami nawet trudny do opanowania) taniec w wykonaniu pierwszaków i opiekunów. Tradycyjnie, nie zabrakło również krótkiej lekcji ‘YMCA’. Z niepokojem spoglądaliśmy w niebo, ale całe szczęście nie spadła z niego nawet jedna kropla deszczu, która mogłaby zakłócić rywalizację klas. Świadkami tych wydarzeń byli również okoliczni mieszkańcy, którzy z pewnością zapamiętają ten rozbawiony tłum. Przy tej okazji, serdecznie dziękujemy pani sołtys za udostepnienie nam obiektu sportowego.
Po pysznym obiedzie, na intensywności przybrały przygotowania klas do prezentacji. Próby poszczególnych grup przebiegały w ścisłej tajemnicy, a efekt końcowy był imponujący. Wreszcie nadszedł czas na tradycyjne otrzęsiny. Samorząd Uczniowski zbadał umiejętności norwidowskiego „narybku” między innymi w dziedzinie sprawnego spożycia nabiału, czy też miauczenia starych hitów. Wnikliwej ocenie jury podlegał również dar przekonywania – pan Dyrektor dzielnie się bronił przed spełnianiem wygórowanych próśb reprezentantów poszczególnych klas. Drużyny uczniów i wychowawczyń, stanęły w szranki na polu sztuki tanecznej. Brawurowo wykonany przez wychowawczynie kankan rozłożył na łopatki ekipę uczniowską podrygującą w takt Jeziora Łabędziego. Następnie, każda klasa starała się jak najlepiej zaprezentować w skeczu czy pieśni własnego autorstwa. Wszyscy widzowie brawami nagradzali talenty występujących oraz wielkie zaangażowanie w przygotowanie odpowiednich strojów. Zabawa była przednia a doping fantastyczny. Ostatecznie w zmaganiach zwyciężyła klasa I D, która w nagrodę otrzymała 1 dodatkowy dzień wolny do wykorzystania na wycieczkę. Co najważniejsze, wszyscy obozowicze otrzymali oficjalne potwierdzenie, że zostali „fachowo otrzęsieni” i nadają się na uczniów Norwida!
Po kolacji przyszedł czas na ognisko i dyskotekę. Każdy mógł wybrać odpowiednią dla siebie formę zabawy – większość korzystała z obu jednocześnie! Tak roztańczonej i niestrudzonej grupy dyskotekowych tancerzy najstarsi górale nie pamiętają. Gdyby tylko było to możliwe skakaliby 24 godziny na dobę! DJ-e absolwenci wychodzili ze skóry, aby sprostać gustom muzycznym tancerzy. Niestety nadeszła pora, gdy po 20-stu „ostatnich piosenkach” muzyka umilkła. Noc przebiegła bardzo spokojnie, wszyscy grzecznie spali, więc nie wiedzieć czemu rano byli mocno zmęczeni. Nikomu nie przeszkodziło to jednak w udziale w klasowym rekonesansie po pięknej okolicy.
O obozie integracyjnym można by długo pisać, jednak jego wyjątkowej atmosfery nie są w stanie oddać żadne słowa. Na tak fantastyczną zabawę mają szansę tylko uczniowie NORWIDA!!!

autor tekstu: naoczny świadek i opiekun SU – p. Justyna Kopycińska
Zdjęcia:
Ania Siedlarz
Szymon Jagodziński
Aleksandra Wojda.

 

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH

ul. Jagiellońska 4
25-613 Kielce


tel. 41 367 61 61

fax 41 367 69 19


sekretariat: 3lo@3lo.kielce.pl
dyrektor szkoły: dyrektor@3lo.kielce.eu


Polityka plików cookies
Deklaracja dostępności
RODO


 

Image