Image
Image
Image
Image
Image

Kronika

2011-2012

ROK SZKOLNY 2011/2012

 

1 września 2011

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

08 września 2011

MAŁGORZATA GŁÓWKA NADZIEJĄ KIELC

Po raz 16 rozdano nagrody Prezydenta Miasta Kielc Wojciecha Lubawskiego -"NADZIEJE KIELC".Otrzymują je najzdolniejsi i najbardziej utalentowani uczniowie kieleckich szkół,mający nie tylko wspaniałe wyniki w nauce, ale dodatkowo wyróżniają się w działalności społecznej, kulturalnej, sportowej lub naukowej.

Nominowano 44 osoby.

Tegoroczną nagrodę w dziedzinie artystycznej przyznano uczennicy klasy III g  - Małgorzacie Główce, wokalistce zespołu "Arianie”. Dla nas najważniejszą informacją było to, że w historii naszej szkoły jest to pierwsze tego typu wyróżnienie. Serdecznie GRATULUJEMY, życząc dalszych sukcesów.Nagrody otrzymali również: Damian Janaszek, Filip Przemyski, Łukasz Ciszewski, Bartłomiej Pióro, Michał Kabała, Natalia Kmieć, Magdalena Żołnierek, Joanna Janowska.

 

     

10 września 2011

KIERMASZ KSIĄŻEK

W sobotę, 10 września o godzinie 9.00w sali gimnastycznej III L.O. odbył sięKIERMASZ KSIĄŻEK.

Organizatorkami kiermaszu były opiekunki Samorządu Uczniowskiego:p. Justyna Kopycińska i p. Elżbieta Pruchnicka.

 

 

Zdjęcia: Karolina Stefańska

11 września 2011

W HOŁDZIE OFIAROM TERRORYZMU

11 września młodzież III L.O. wzięła udział w symbolicznej uroczystości upamiętniającej 10 rocznicę ataku arabskich terrorystów na World Trade Center. Około godziny 12.00 ulicą ks. Piotra Ściegiennego wyruszył pochód złożony z uczniów oraz nauczycieli z kieleckich szkół. Uczestnicy marszu pamięci przeszli tę drogę, by pod pomnikiem Homo Homini oddać cześć tym, którzy stali się ofiarami fanatyzmu. U stóp obelisku młodzież złożyła palące się znicze. Ich ilość odzwierciedlała liczbę poległych.Uczniowie naszej szkoły upamiętnili śmierć ponad 70 ofiar nienawiści, by już nigdy więcej nie zbierała ona żniwa. Opiekę nad młodzieżą , z ramienia S.U., sprawowała p. Elżbieta Pruchnicka,a w imieniu grona pedagogicznego – p. Monika Sprawka.     

11 września 2011

KIELECKI KATYŃ

"A jeśli komu droga otwarta do nieba - tym co służą Ojczyźnie."                                                                      Jan Kochanowski

11września na Stadionie Leśnym przy Pomniku Straceń Poczet Sztandarowy III L.O. wraz z opiekunem p. Rafałem Sękowskim uczestniczył w uroczystościach poświęconych pamięci pomordowanych przez Niemców Kielczan w latach 1940-1944 oraz 72 rocznicy napadu Związku Sowieckiego na Polskę.

Program artystyczny:

1. Uroczysta Msza Św. Polowa2. Apel pamięci3. Salwa honorowa4. Część artystyczna5. Składanie kwiatów

 

  

15 - 16 września 2011 - OBÓZ INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

15 września uczniowie klas pierwszych wyjechali na dwudniowy obóz integracyjny do Bocheńca. Po zakwaterowaniu rozpoczęły się zawody sportowe prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnością gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz zwinnością i szybkością podczas konkurencji lekkoatletycznych. Rywalizacja przysporzyła młodzieży wielu powodów do śmiechu. Po rozgrywkach, w których wszystkie klasy brały czynny udział, młodzież musiała zająć się przygotowaniem prezentacji swojej klasy. Około godziny 17  zaczęły się zabawy prowadzone przez SU oraz pokazy pierwszoklasistów. Okazało się, że mamy bardzo utalentowaną młodzież, potrafią tańczyć, śpiewać, a wielu z nich mogłoby grać w szkolnym kabarecie. Wieczorem piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Kolejną atrakcją była dyskoteka. Wszyscy doskonale się bawili, tańczyli i śpiewali. Niestety, jak mówi znane powiedzenie, to, co dobre, szybko się kończy. Nauczyciele ogłosili ciszę nocną i niestety musieliśmy udać się do swoich pokoi. Znużeni fantastyczną i wyczerpującą zabawą szybko usnęliśmy. Następnego dnia ogłoszono wyniki zmagań sportowych, pierwsze miejsce zajęła klasa……. Około godziny 13 podjechały autokary, które zawiozły nas do Kielce. Mamy nadzieję, że wspomnienia z obozu integracyjnego na długi czas pozostaną  w pamięci uczniów klas pierwszych.

 

 

Zdjęcia: p. Anna Kopczyńska

 19 września 2011

MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

W poniedziałek 19 września 2011 młodzież naszej szkoły uczestniczyła we Mszy Świętej inaugurującej rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012.Msza odbyła się w Kościele pw. Świętego Krzyża w Kielcach.

20 września 2011

NORWIDOWSKI KLUB STRZELECKI

Dnia 20 września 2011 roku odbyło się w naszym liceum spotkanie inaugurujące działalność "Norwidowskiego Klubu Strzeleckiego".

Pierwsze zajęcia pod przewodnictwem Filipa Zarzyckiego, Mikołaja Maciejeskiego i Szymona Dąbskiego zgromadziły dużą liczbę chętnych. Uczestnicy spotkania zapoznali się z podstawowymi zasadami obsługi broni i bezpieczeństwa.

Ustalono również harmonogram pracy grupy na pozostałe spotkania:- utworzenie Szkolnej Ligi Combat Arms,- strzelanie z replik Airsoftowych.

 

  

21 - 26 września 2011

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

Uczniowie klas trzecich, dzięki p. Maryli Skup i uprzejmości pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach zapoznawali się z zasadami funkcjonowania biblioteki podczas lekcji bibliotecznych.Uczniowie zaznajomili się z zasadami korzystania z materiałów zawartych w bibliotece.Nauczyli się wyszukiwać potrzebnych elementów w spisie komputerowym oraz wypełniać formularzepotrzebne do wypożyczenia książek lub czasopism. Panie bibliotekarki pokazały, gdzie szukać materiałów do prezentacji oraz przedstawiły sposóbtworzenia bibliografii maturalnej.

Na zdjęciu uczniowie klasy III D podczas zajęć bibliotecznych:

 

  

  

3 września 2011

ŚWIĘTO SZKOŁY I ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

„Ożywić przeszłość, znaczy więc wciągnąć ją w dialog, z którego wyłoni się przyszłość”                                                                                                           C. K. Norwid

Jak zwykle w bardzo uroczystej oprawie 23 września 2011r. odbyło się w III LO ślubowanie pierwszoklasistów. W tym roku Święto Szkoły przypadło w 190 rocznicę urodzin Patrona.  Niezauważony za życia, nieobecny w kulturze polskiej w XIX wieku, Norwid został odkryty na początku wieku XX. Stąd utarło się przekonanie, że jako twórca został odrzucony przez współczesnych, by być zrozumianym dopiero przez następne pokolenia „późnych wnuków”…Pan dyrektor, Rafał Nowak, powitał zgromadzonych uczniów i nauczycieli oraz przypomniał legendę życia i twórczości Cypriana Norwida – poety wybitnego, lecz samotnego za życia i niedocenionego. Przypomniał uczniom o zaszczytnych obowiązkach, jakie nakłada na nich bycie uczniem III LO i zapewnił o życzliwości zarówno nauczycieli i pracowników szkoły, jak i starszych kolegów.Zabrzmiał hymn państwowy, wprowadzono sztandar szkoły i uczniowie klas I wygłosili podniosłe: „ślubujemy”! Tekst ślubowania, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odczytał uczeń najstarszej klasy – Dominik Siadul, który, jako przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, powitał też młodszych kolegów - już od tej chwili pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej. Symbolizuje to wręczanie pierwszoklasistom legitymacji uczniowskich.Uroczystość tradycyjnie uświetnił program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem pani Jolanty Herman przez uczniów klas II i III,  na który złożyły się teksty C.K. Norwida oraz utwory z kręgu poezji śpiewanej. W tym roku myślą przewodnią montażu były słowa: ”Syn – minie pismo, lecz ty spomnisz, wnuku…” Wystąpili: Małgorzata Główka (IIIg); Dominik Siadul i Dawid Szustak (IIIa);  Maya Samek, Kinga Górska, Klaudia Szczepańska, Katarzyna Gunerka, Justyna Rosińska i Ludwik Pisarski (IIId); Joanna Orkisz, Weronika Skrońska, Paulina Foksa i Kamil Markowski (IId); Szymon Szyszka (IIb).Pięknym zwyczajem jest u nas, że co roku na uroczystość Święta Szkoły i ślubowania klas I przychodzą absolwenci. Tym razem też ich nie zabrakło. Znaleźli się wśród nich także cenieni i utalentowani artyści – gitarzysta, Filip Tuz, absolwent z rocznika 2009 i wokalista, Dominik Skrzyniarz, absolwent  z rocznika 2010. W ich wykonaniu usłyszeliśmy przepiękne poetyckie ballady Jacka Kaczmarskiego.

Autor tekstu: p. Jolanta Herman

Zdjęcia: p. Anna Kopczyńska, p. Krzysztof Arendarski

 

  

  

26 września 2011

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE CHŁOPCÓW

26 września na Stadionie Leśnym odbyły się, jak co roku, Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców. Dystans do pokonania to 1500m.

Nie zabrakło oczywiście reprezentacji "Norwida". Mimo iż znów nie liczyliśmy się w walce o medale, to chłopcom należą się duże brawa za walkę i zaangażowanie.

Reprezentacja w składzie: 1. Patryk Szcześniak - 5.42 2. Michał Michta - 6.01 3. Paweł Kubicki - 5.57 4. Mariusz Zacharski - 5.31 5. Karol Kluzek - 5.31 6. Bartosz Korus - 5,46 7. Mateusz Piec - 5.34 8. Konrad Domagała - 6.27 9. Dawid Maciąg - 5.4910. Patryk szcześniak - 6.02

Opiekun grupy i autor tekstu: p. Rafał Sękowski 

     

 

29 września 2011

DRUŻYNOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

29 września na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach odbyły się Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne Dziewcząt i Chłopców. Nasz zespół prowadzony przez p. Rafała Sękowskiego reprezentowała 17-osobowa grupa.

Oto wyniki:100mAgata Rupala - 13.78sJowita Janus - 15.70sMarta Malec - 15.39sDawid Stępień - 12.42sPaweł Kubicki - 13.87s400mSylwia Banakiewicz - 1.19.28sAleksandra Szymkiewicz - 1.21.15sMariusz Zacharski - 59.06sBartosz Korus - 65.51s800mMarlena Suchenia - 3.23.13s1500mKarol Kluzek - 5.15.97sPatryk Szcześniak - 5.16.33s

Skok w dalUrszula Kubiec - 3.63Dominik Siadul - 5.27Wiktor Jankowski - 5.24Pchnięcie kuląKinga Bugajska - 7.40Rafał Paluch - 10.23Sztafeta 4x100mBanakiewicz/Malec/Janus/Rupala - 61.38Stępień/Paluch/Siadul/Kubicki - 53.57Na szczególne wyróżnienie zasługują Rafał Paluch, Dawid Stępień, Mariusz Zacharski i Agata Rupala, którzy zajęli wysokie miejsca w swoich konkurencjach.

Opiekun grupy i autor tekstu: p. Rafał Sękowski

 

    

30 września 2011

PRZYZNANO STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW

Damian Sideł, uczeń klasy 3d naszego liceum, otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2011/2012.Przedstawiamy krótkie uzasadnienie wniosku, złożonego przez Dyrekcję III LO:Damian Sideł osiąga bardzo dobre wyniki zarówno z przedmiotów humanistycznych jak i ścisłych. Bardzo aktywnie uczestniczy w zajęciach, jest zawsze przygotowany, samodzielnie uzupełnia też swoją wiedzę o dodatkowe, ponadprogramowe informacje. Uczeń nie opuszcza zajęć szkolnych. W drugiej klasie, podobnie jak w roku poprzednim, miał 100-procentową frekwencję. Jego zachowanie jest nienaganne. Chętnie służy pomocą nauczycielom oraz uczniom. W roku szkolnym 2010/ 2011 organizował koleżeńskie „korepetycje” dla uczniów mających szczególne trudności w nauce. Damian chętnie bierze udział w konkursach przedmiotowych, podczas których wykazuje się profesjonalnym przygotowaniem, dzięki czemu godnie reprezentuje szkołę na zewnątrz.W roku szkolnym 2010/2011 Damian uzyskał najwyższą średnią w szkole - 5,50.

30 września 2011

DZIEŃ CHŁOPAKA W 2B

30 września uczennice klasy 2b zorganizowały dla swoich kolegów z klasy "Dzień Chłopaka", do którego przygotowywały się wyjątkowo długo.

Padło wiele ciekawych propozycji, ale ostatecznie zwyciężył pomysł Mai – loteria.To był strzał w dziesiątkę!Czas poświęcony na organizację nie poszedł na marne.

Na początku imprezy, w sali numer11, chłopcy dostali balony z ukrytymi w środku losami. Nagrody wywołały zaskoczenie, ponieważ były oryginalne i każdemu się podobały. Wszyscy dobrze się bawili. Następnie wszyscy przenieśli się do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się, dostarczające wielu emocji konkurencje sportowe. Zabawa była fantastyczna.

Autor tekstu: Karolina Wasik

   

MIĘDZYKLASOWY KONKURS ZBIERANIA PLASTIKOWYCH ZAKRĘTEK

RANKING KONKURSU ZBIERANIA PLASTIKOWYCH ZAKRĘTEK:

Ranking klas na dzień 2 października:

1.  klasa 3c - 20 kg

2.  klasa 3g - 15,5 kg

Ranking klas na dzień 2 listopada:

 1.  klasa 1f - 62 kg

 2.  klasa 2f - 57,5 kg

 3.  klasa 3a - 37 kg

 4.  klasa 3g - 28 kg

 5.  klasa 3c - 21 kg

 6.  klasa 2b - 14 kg

 7.  klasa 2e - 12 kg

 8.  klasa 2c - 8 kg

 9.  klasa 1d - 7,5 kg

10.  klasa 2g - 7 kg

4 października 2011

NORWIDOWSKA MASAKRA REKORDÓW GUINNESSA

W dniu 6 października odbyło się spotkanie założycielskie "Norwidowskiej Masakry Rekordów Guinessa"

Członkowie założyciele:M. Lutwin, M. Lajter, K. Markowski, K. Kobiec, D. Wysocki, W. Karkocha, p. A. Wysocki.

Grupa powstała z inicjatywy niezwykle kreatywnych, młodych ludzi, którzy chcą udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia. Motto grupy brzmi:"Rzeczy niezwykłe załatwiamy od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać". Plany na rok szkolny 2011/2012:- bicie rekordu w największej liczbie osób podróżujących autobusem,- bicie rekordu w największej ilości par tańczących Poloneza.

Opiekun grupy: p. Andrzej Wysocki

  

  

4 października 2011

ELEKTRYK KONTRA NORWID

We wtorek, 4 października, na boisku szkolnym naszego liceum odbył się towarzyski mecz piłki nożnej chłopców - "Elektryk" kontra "Norwid", zorganizowany przez p. Andrzeja Krawczyńskiego.

Pogoda dopisała, kibice również. Mecz zakończył się remisem 8:8.

  

  

5 października 2011

MAŁA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ ROZPOCZĘTA

5 października reprezentacja naszego liceum w piłce ręcznej chłopców, wraz ze swoim opiekunemp. Andrzejem Krawczyńskim, uczestniczyła w otwarciu VIII Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej,organizowanego przez p. Grażynę Jarosz i Fundację Vive Serce Dzieciom.Uroczystość otwarcia przebiegła bardzo sprawnie. Pani dyrektor VI L.O. Renata Walędzka powitała przybyłych  gości. Jako pierwszy zabrał głos poseł RP Zbigniew Pacelt, który od 6 lat sprawuje honorowy patronat nad naszymi rozgrywkami.W kilku słowach przypomniał swoją karierę pięcioboisty, zachęcając młodzież do uprawiania sportu, bo tak jak powiedział: „w waszym wieku zaczynałem swój marsz po sukcesy”.Dyrektor departamentu sportu w Urzędzie Marszałkowskim Jacek Kowalczyk odliczał lata naszejwspólnej wędrówki po szkolnych halach w województwie świętokrzyskim podczas turniejowych dni. Głos zabrali również: dyrektor wydziału edukacji Miasta Kielce Mieczysław Tomala,wiceprezes KS Vive Targi Kielce Marian Urban i ks. Krzysztof Banasik. Zanim prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Budziosz powiedział sakramentalne słowa:„turniej uważam za otwarty”, do młodzieży zwrócił się jeszcze olimpijczyk Jacek Wszoła,który gratulował nam wspaniałej imprezy oraz szef marketingu PGNiG w Kielcach Piotr Sobieraj,który mówił o powiązaniach sportu z biznesem.Zatańczyły cheeleaderki z zespołu Integro ze Staszowa i sędzia zagwizdał rozpoczęciepierwszego meczu, w którym spotkały się  kieleckie licea: V i VI. Spotkanie wygrali gospodarze, podobnie jak i dwa pozostałe. 

Tekst i zdjęcia - dzięki uprzejmości prezes Fundacji Vive Serce Dzieciom - p. Grażyny Jarosz

  

6 października 2011

POCZET SZTANDAROWY  III L.O. NA ODSŁONIĘCIU TABLICY

W dniu 6 października Poczet Sztandarowy III L.O. w składzie: Anna Sokół, Bartosz Mondzik, Paulina Krzepecka wraz z opiekunem p. Rafałem Sękowskim uczestniczył w uroczystościach odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej.

Tablicę odsłonięto przed kielecką bazyliką katedralną. Wykonano ją z inicjatywy Klubu Inteligencji Katolickiej za pieniądze zebrane podczas zbiórki publicznej. W uroczystości wzięli udział kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do parlamentuoraz mieszkańcy miasta.

  

  

8 października 2011

KIELCE BIEGAJĄ

W sobotę, 8 października odbył się  się w Kielcach trzeci bieg uliczny w ramach akcji „Kielce biegają”.  Jego pomysłodawcą jest prezydent Kielc p. Wojciech Lubawski. Wyznaczone były 2 trasy, które prowadziły przez centrum miasta:krótsza - mająca około kilometra, dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych:Rynek - Leśna - Sienkiewicza - Duża - Piotrkowska - plac Konstytucji - Ryneki dłuższa - ponad 2 kilometry, dla uczniów szkół średnich i dorosłych:Rynek - Leśna - Sienkiewicza - Wesoła - Mickiewicza - plac Wolności - Sienkiewicza - Leśna – Rynek.Bieg rozpoczął się i zakończył na Rynku. II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Damian Wysocki. Nasze liceum, wraz z opiekunem p. Andrzejem Krawczyńskim reprezentowali uczniowie:

Damian WysockiMagdalena GrysNatalia KowalczykGrzegorz PerlakKarol KluzekAneta Paluch  Katarzyna PolutJustyna TerelakAgata SzymoniakPatrycja ZaławaSylwester OzgaMichał Matałowski

  

  

 

10 października 2011

AWANS PIŁKARZY RĘCZNYCH

10 października odbyły się mecze eliminacyjne  VIII Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej, w którym bierze udział reprezentacja naszego liceum w składzie:

Kamil PierzakKonrad LokajKarol Strójwąs Karol JachimczykJan SzwagierczakPiotr GermanMaksymilian BujakPiotr OlczykGrzegorz PerlakMichał MatałowskiMateusz MatałowskiDominik SiadulDaniel Skoczek

Mecze odbyły się na hali sportowej w Busku Zdroju.Po bardzo zaciętych spotkaniach naszym piłkarzom udało się awansować do ćwierćfinałów.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

WYNIKI ROZEGRANYCH SPOTKAŃ:

Zespół Szkół Elektrycznych Kielce – III Liceum Ogólnokształcące Kielce 10:6 (3:2)Zespół Szkół Elektrycznych Kielce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Jędrzejów  10:6 (3:2)Zespół Szkół Elektrycznych Kielce - I Liceum Ogólnokształcące Busko Zdrój  17:6 (7:2)III Liceum Ogólnokształcące Kielce – I Liceum Ogólnokształcące Busko Zdrój  11:10 (5:3)III Liceum Ogólnokształcące Kielce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Jędrzejów  17:13 (8:6)I Liceum Ogólnokształcące Busko Zdrój - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Jędrzejów 8:4 (5:1)

UZYSKANE WYNIKI:

   6    ZSE KIELCE4   III LO KIELCE2    I LO BUSKO ZDRÓJ0    ZSP Nr 2 JĘDRZEJÓWWśród najlepszych strzelców turnieju w Busku Zdroju znaleźli się piłkarze naszego liceum:Rafał Paluch - 11 bramek oraz  Piotr German - 10 bramek.

13 października 2011

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października, z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie naszego liceumwraz z p. Elżbietą Pruchnicką i p. A. Bagińską - Juszczak przygotowali uroczystą akademię.Klimat był bardzo nastrojowy, oprócz recytacji usłyszeliśmy utwory muzyczne:- "Byłam Różą" (Kayah) - w wykonaniu Małgorzaty Główki,- "Do kołyski" (Dżem) -  w wykonaniu Alicji Bisagi,- "Wspomnienie" (Czesław Niemen) - w wykonaniu Małgorzaty Główki.Podczas imprezy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili wyniki plebiscytu, przeprowadzonego wśród uczniów na najciekawszą osobliwość belferską III L.O., w czterech kategoriach:

NAUCZYCIEL PRZYJACIEL - p. Agnieszka WoźnickaWPORZO ZIOMAL - p. A. WysockiNAUCZYCIEL POZYTYWNIE ZAKRĘCONY - p. Marta KurkiewiczNAUCZYCIEL KOSA - p. Marta Kurkiewicz

   

14 października 2011

KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ

Dnia 14 października młodzież naszego liceum wraz z nauczycielami naszego liceum uczestniczyła w koncercie przygotowanym przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.Po koncercie nasi nauczyciele mieli możliwość zwiedzenia nowo powstałego budynku szkoły muzycznej.

19 października 2011

IX JESIENNY TURNIEJ SIATKÓWKI

19 października w Hali Legionów nasze siatkarki rywalizowały w IX Jesiennym Turnieju Siatkówki.

Niestety, choć dziewczęta dały z siebie wszystko i zakończyły rywalizację grupową z bilansem:dwa zwycięstwa i jedna porażka, zabrakło jednego seta, by awansować do ćwierćfinału rozgrywek. Oto wyniki:III L.O. - Kielce - Kopernik 2:0III L.O. - II L.O. Skarżysko 2:1III L.O. - I L.O. 0:2Dziewczęta zagrały w składzie:Marta Baran - kapitanMonika MarekOla BorowiecNatalia Słoń Magda JastrzębskaMonika WolskaAnna KrólikKatarzyna KarczDominika KurekJoanna ChameraEwa Suchenia

    Opiekun siatkarzy i autor tekstu: p. Rafał Sękowski

19 października 2011

SIATKARZE ROZPOCZĘLI SEZON

Ruszyły rozgrywki o Mistrzostwo Kielc w Piłce Siatkowej Chłopców.

W swoim inauguracyjnym meczu nasi siatkarze ulegli po zaciętej walce faworytom rozgrywek i aktualnemu wicemistrzowi Kielc  Ściegiennemu 1:2 (7:25; 25:19; 13:15).Najlepiej w naszej drużynie spisywał się Maksymilian Bujak, a cały zespół zasłużył na słowa uznania, gdyż sensacja wisiała w powietrzu.

Chłopcy zagrali w składzie:

Dominik Siadul - kapitanMaksymilian BujakKonrad DudzicPrzemek ChrzęszczykDaniel SkoczekTomek SzyszkaWiktor JankowskiSylwek Ozga

Opiekun siatkarzy i autor tekstu: p. Rafał Sękowski

19 października 2011

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

Dnia 19 października nasze liceum prezentowało swoją ofertę edukacyjną w ramach OgólnopolskiegoTygodnia Kariery organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Kielcach. Impreza miała miejsce w Centrum Kształcenia AWANS.Adresatami przedsięwzięcia była młodzież szkół gimnazjalnych. Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z pełną ofertę wszystkich wystawiających się szkół ponadgimnazjalnych, wśród których znalazły się m.in.:- Centrum Kształcenia AWANS- III L.O. im. C. K. Norwida w Kielcach- VII L.O. im. J. Piłsudskiego w Kielcach- VIII L.O. im. H. Sienkiewicza w Kielcach- Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika- Zespół Szkół Zawodowych nr 1- Zespół Szkół Elektrycznych- Zespół Szkół Mechanicznych- Zespół Szkół Ekonomicznych im. O. Langego- Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego. Naszą szkołę reprezentowały panie: Maria Kaleta i Anna Kopczyńska wraz z uczennicami:Marleną Suchenią, Anną Michtą i Jowitą Kołdą.Marlena, w sposób profesjonalny, przedstawiła krótką prezentację naszego liceum.Na naszym stoisku młodzież gimnazjalna mogła obejrzeć kronikę szkolną III L.O.oraz otrzymać folder naszego liceum. Po prezentacjach gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić Centrum Kształcenia AWANS,zapoznać się z bazą dydaktyczną placówki, obejrzeć bardzo dobrze wyposażone pracownie.Uczniowie z Awansu przygotowali dla wszystkich gości poczęstunek.  Ogólnopolski Tydzień Kariery w Kielcach odbył się po raz pierwszy w 2009 roku. Jest on częścią pospolitego ruszenia zapoczątkowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnychi Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Celem akcji jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery oraz promocja usługi poradnictwa zawodowego.

19 października 2011

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

Dnia 19 października nasze liceum prezentowało swoją ofertę edukacyjną w ramach OgólnopolskiegoTygodnia Kariery organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Kielcach. Impreza miała miejsce w Centrum Kształcenia AWANS.Adresatami przedsięwzięcia była młodzież szkół gimnazjalnych. Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z pełną ofertę wszystkich wystawiających się szkół ponadgimnazjalnych, wśród których znalazły się m.in.:- Centrum Kształcenia AWANS- III L.O. im. C. K. Norwida w Kielcach- VII L.O. im. J. Piłsudskiego w Kielcach- VIII L.O. im. H. Sienkiewicza w Kielcach- Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika- Zespół Szkół Zawodowych nr 1- Zespół Szkół Elektrycznych- Zespół Szkół Mechanicznych- Zespół Szkół Ekonomicznych im. O. Langego- Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego. Naszą szkołę reprezentowały panie: Maria Kaleta i Anna Kopczyńska wraz z uczennicami:Marleną Suchenią, Anną Michtą i Jowitą Kołdą.Marlena, w sposób profesjonalny, przedstawiła krótką prezentację naszego liceum.Na naszym stoisku młodzież gimnazjalna mogła obejrzeć kronikę szkolną III L.O.oraz otrzymać folder naszego liceum. Po prezentacjach gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić Centrum Kształcenia AWANS,zapoznać się z bazą dydaktyczną placówki, obejrzeć bardzo dobrze wyposażone pracownie.Uczniowie z Awansu przygotowali dla wszystkich gości poczęstunek.  Ogólnopolski Tydzień Kariery w Kielcach odbył się po raz pierwszy w 2009 roku. Jest on częścią pospolitego ruszenia zapoczątkowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnychi Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Celem akcji jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery oraz promocja usługi poradnictwa zawodowego.

25 października 2011

KLASA 2C ZNÓW W NATARCIU!

25 października w naszej szkole miał miejsce „Kiermasz domowych wypieków”.

W ten oto sposób klasa II „c” wraz ze swoją wychowawczynią, panią Elżbietą Pruchnicką, zbierała pieniądzena zakup nowych drzwi i ościeżnic do sali numer 16. Przypominamy, iż, dzięki pomysłowości oraz przedsiębiorczości rodziców, nauczycielki, uczniów, jak również, oczywiście, finansowej pomocy Dyrekcji, pracownia pozyskała już nowe ławki i krzesełka.

Kiermasz przyniósł dochód w wysokości 250 zł, co oznacza, że po odliczeniu kosztów własnych na inwestycję klasa ma już zebranych 175 zł i nie jest to jej ostatnie marketingowe przedsięwzięcie…

Miło nam poinformować Państwa, iż powiedzenie „Przez żołądek – do serca” jest w 100 % prawdziwe!

Autor tekstu: p. Elżbieta Pruchnicka

25 października 2011

SZKOLNA LIGA COMBAT ARMS

We wtorek, 25 października odbyła się pierwsza runda rozgrywek Szkolnej Ligi COMBAT ARMS w ramach Kółka Strzeleckiego.

W rywalizacji wzięło udział pięć trzyosobowych zespołów. 

Zawody odbywały się w systemie rozgrywek "każdy z każdym".

Do serii krwawych potyczek zwycięzcą w kategorii chłopców został TEAM KLASY 2E a w kategorii dziewcząt TEAM KLASY 1D.

Klasyfikacja ogólna chłópców:

1. klasa 2e2. klasa 2a3. klasa 3a

koordynator rozgrywek: Filip Zarzyckiopiekun: p. Andrzej Wysocki

 

26 października 2011

KONFERENCJA W WYŻSZEJ SZKOLE HANDLOWEJ W KIELCACH

W środę 26 października klasa 3c wraz ze Szkolną Grupą Teatralną wybrała się do WSH w Kielcach na konferencję "Abstynencja alkoholowa młodego pokolenia", organizowaną przezMiejską Komendę Policji i WSH w Kielcach.

Wzięli w niej udział gimnazjaliści z powiatu kieleckiego.

Gośćmi konferencji byli: Włodzimierz Wielgus, dr Krzysztof Gąsior, Zenon Janus, Wanda Rzepecka.

Celem konferencji było uświadomienie młodzieży jaki wpływ na ich zdrowie i zachowanie może mieć alkohol.

Konferencję uwieńczyło przedstawienie wystawiane przez Szkolną Grupę Teatralną III L.O.„NOSTRESS” w reżyserii p. Krzysztofa Arendarskiego.

Opiekunami uczniów naszego liceum byli: p. Rafał Sękowski i p. Krzysztof Arendarski.

Autor tekstu i zdjęć: p. Rafał Sękowski

 

31 października 2011

III L.O. KWESTUJE

Jak co roku, Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach zorganizowało na kieleckich nekropoliach kwestę na rzecz pozyskania środków na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu Starym.

31 października, przy pierwszym wejściu na cmentarz Nowy, kwestowała młodzież naszej szkoły, a także jej nauczyciele.

Porządek zbiórki był następujący:-   godz. 9.00-10.30: klasa I „g” – Natalia Krawczyk, Monika Stępień oraz wychowawca, pan Krzysztof Tomczyk,-   godz. 10.30-12.00: Filip Zarzycki z klasy II „d”, Olga Jamróz i Karolina Zychalska z klasy I „a”,    a także wychowawcy klas – pani Laura Cedro i pan Andrzej Wysocki,-   godz.12.00-13.30: klasa I „f” – Tomasz Cieniek, Szymon Woźniak oraz pani Monika Hyb,-   godz.13.30-15.00: klasa III „e” – Magdalena Królik, Marta Malec wraz z wychowawczynią,     panią Magdaleną Palacz,-   godz.15.00 16.30: klasa II „c” – Klaudia Kowalczyk, Katarzyna Mordoń oraz wychowawczyni,     pani Elżbieta Pruchnicka (szkolny koordynator kwesty).Cieszymy się, że mogliśmy zrobić w szczytnym celu choć tak niewiele…

Autor tekstu: p. Elżbieta Pruchnicka

 

2 listopada 2011

AKTUALNY RANKING KONKURSU ZBIERANIA ZAKRĘTEK

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z aktualnym rankingiem KONKURSU ZBIERANIA ZAKRĘTEK.

 1.  klasa 1f - 62 kg

 2.  klasa 2f - 57,5 kg

 3.  klasa 3a - 37 kg

 4.  klasa 3g - 28 kg

 5.  klasa 3c - 21 kg

 6.  klasa 2b - 14 kg

 7.  klasa 2e - 12 kg

 8.  klasa 2c - 8 kg

 9.  klasa 1d - 7,5 kg

10.  klasa 2g - 7 kg

Przypominamy, że akcja zakończy się w lutym, więc każda klasa ma szansę wygrać i otrzymać nagrodę. Wiecie już jakie wyniki są do pobicia!

Kolejny ranking na początku grudnia.Życzymy powodzenia. Samorząd Uczniowski

7 listopada 2011

SIATKARKI ROZPOCZĘŁY SEZON

Od wygranej 2:0 nasze siatkarki rozpoczęły sezon pokonując "Kopernika". Mecz wbrew pozorom nie był łatwy, w drugim secie dziewczęta przegrywały nawet 13:19, ale w końcówce zaprocentowało doświadczenie. Skład reprezentacji: Marta Baran Magda Jastrzębska Ola Borowiec Kasia Karcz Ewa Suchenia Dominika Kurek

 

8 listopada 2011

IX JESIENNY TURNIEJ SIATKÓWKI CHŁOPCÓW

Niestety nie wyszedł naszym siatkarzom IX Jesienny Turniej Siatkówki.Podopieczni pana Rafała Sękowskiego przegrali po zaciętej walce i dobrej postawie dwa mecze i wypadli z zawodów. (Norwid - Gastronomik 0:2; Norwid - Słowacki 0:2)

Skład reprezentacji:

Dominik SiadulMaksymilian BujakKonrad DudzicPrzemek ChrzęszczykDaniel SkoczekEryk MargolakTomek SzyszkaKamil PierzakSylwek Ozga

Autor tekstu i opiekun grupy: p. Rafał Sękowski

 

9-10 listopada 2011 - LIGA TENISA STOŁOWEGO

W dniach 9-10 listopada odbyła się pierwsza runda X Edycji Ponadgimnazjalnej Ligi Tenisa Stołowego.

Uroczystego otwarcia turnieju organizowanego przez ZSM w Kielcach dokonał prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego pan Zenon Piątek.

Liga jak co roku składać się będzie z trzech edycji i zakończy finałowym turniejem MASTERS w dwóch kategoriach wiekowych: I-II klasy oraz III i IV . Klasyfikacja będzie prowadzona oddzielnie dla chłopców i dziewcząt zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

Do zawodów zgłosiło się ok. 150 zawodników.Na początek rywalizacji bardzo dobrze spisała się uczennica naszej szkoły - Małgorzata Bracha - zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej i tym samym awansowała na rozgrywki dnia kolejnego, gdzie grała starsza grupa wiekowa. Nasze liceum reprezentowali także inni uczniowie zdobywając cenne punkty do klasyfikacji drużynowej (miejsca 12-22):Kotwica Katarzyna Paluch JoannaGwizda EwaGuzera KingaSzyszka TomaaszDetka DanielFrąk MateuszPrzepióra AdrianOpara Karol

Opiekun i autor tekstu: pan Konrad  Luciak

9 listopada 2011

WYGRANA SIATKARZY

Podopieczni pana Rafała Sękowskiego gładko pokonali zespół z Awansu 2:0 i wciąż mogą awansować do rozgrywek finałowych.

Chłopcy wystąpili w składzie:Dominik SiadulMaksymilian BujakPrzemek ChrzęszczykWiktor JankowskiTomek SzyszkaDaniel SkoczekSylwek Ozga

Autor tekstu: p. Rafał Sękowski

 

 

10 listopada 2011

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada odbyła się akademia połączona ze spotkaniem z kombatantami, walczącymi podczas II wojny światowej.Spotkanie poprzedziało obchody Święta Niepodległości. Jego celem było upamiętnienie dnia 11 listopada 1918, kiedy to Polska po 123 latach odzyskała niepodległość.

Przy okazji przywołane zostały burzliwe dzieje naszego kraju. Wizualizacja historii Polski, stworzonadzięki projekcji filmu Bagińskiego "Animowana historia Polski, połączona z wystąpieniamip. Zdzisława Zawadzkiego i majora Cukrowskiego oraz uczniów III L.O., stanowiływyśmienitą lekcję historii i patriotyzmu.

Imprezę zorganizowali: p. Andrzej Wysocki i p. Katarzyna Stanik.

Prowadzący: Mateusz Lutwin - klasa 3f

Zdjęcia: p. Krzysztof Tomczyk

Autor tekstu: p. Katarzyna Stanik

 

11 listopada 2011

MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada z okazji 93 rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI odbyła się uroczysta msza święta w Bazylice Katedralnej, a po niej przemarsz pod Pomnik Czynu Legionowego.

Na uroczystościach, jak co roku obecny był dyrektor szkoły pan Rafał Nowak oraz poczet sztandarowy III L.O. w składzie Bartosz Mondzik, Paulina Krzepecka, Anna Sokół wraz z opiekunem, panem Rafałem Sękowskim.

 

13 listopada 2011

IV BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

13 listopada po ulicach Kielc odbył się po raz czwarty Bieg Niepodległości o Puchar Wojewody Świętokrzyskiego.

Uczestnicy rywalizowali na trasie o długości 2400 metrów i biegli ulicami: Sienkiewicza – Ewangelicka – Plac Wolności – Mickiewicza – Jana Pawła II – (meta) plac przed Pomnikiem Czynu Legionowego.

Naszą szkołę oprócz nauczycieli wf pana Andrzeja Krawczyńskiego i pana Rafała Sękowskiego reprezentowali:Paulina PolanowskaAgata RupalaBartosz TomaszewskiKarol Kluzek Piotr CiachorazDamian Wysocki, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony i wywalczył III miejsce w kategorii juniorów. Sukces ucznia 2D tym większy, że do rywalizacji oprócz szkół, dołączyły kluby lekkoatletyczne z całego województwa.

Jak co roku nagrodzono najmłodszego zawodnika biegu, a okazał się nim po raz drugi z rzędu 7-letni Olaf Sękowski, syn pana Rafała Sękowskiego.

 

14 listopada 2011

WIZYTA NA UNIWERSYTECIE W LUBLINIE

Dnia 14 listopada klasy IIei Ie wzjęły udział w pokazach chemicznych i fizycznych na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Pokazy fizyczne dotyczyły oddziaływań elektrycznych, magnetycznych oraz elektromagnetycznych. Były bardzo ciekawe, pokazały fizykę i chemię z innej niż w szkole perspektywy.

Pomimo mroźnej pogody w Lublinie pokazy i zwiedzanie miasta przyniosły wiele ciekawych wrażeń i na długo zapadną w pamięci uczniów.

Doświadczenia fizyczne:

 

Doświadczenia chemiczne:

 

 

16 listopada 2011

ĆWIERĆFINAŁY MLPR

Dnia 16 listopada 2011 w Skarżysku Kamienna odbyły się mecze fazy ćwierćfinałowej MAŁEJ LIGI PIŁKI RĘCZNEJ. Niestety nasi piłkarze p. Andrzeja Krawczyńskiego, nie zakwalifikowali się do finałów.

Szczególne słowa uznania dla Rafała Palucha i Piotra Germana, którzy okazali się najlepszymi zawodnikamiśrodowego spotkania. Strzelili najwięcej bramek: 26 i 20.

Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań:Wyniki  z eliminacji przeszły do punktacji ćwierćfinałowej.

VI Liceum Ogólnokształcące Kielce – Zespół Szkół Elektrycznych Kielce 12:8 (5:5)VI Liceum Ogólnokształcące Kielce - Zespół Szkół Technicznych Skarżysko Kamienna 21:11 (9:6)VI Liceum Ogólnokształcące Kielce - III Liceum Ogólnokształcące Kielce 16:15 (7:11)VI Liceum Ogólnokształcące Kielce - V Liceum Ogólnokształcące Kielce 13:8 (5:4)VI Liceum Ogólnokształcące Kielce - I Liceum Ogólnokształcące Busko Zdrój17:4 (7:1)Zespół Szkół Elektrycznych Kielce - V Liceum Ogólnokształcące Kielce 23:13 (10:8)Zespół Szkół Elektrycznych Kielce - I Liceum Ogólnokształcące Busko Zdrój (17:6 (7:2)Zespół Szkół Elektrycznych Kielce - III Liceum Ogólnokształcące Kielce 10:6 (3:2)Zespół Szkół Elektrycznych Kielce - Zespół Szkół Technicznych Skarżysko Kamienna 21:11 (9:6)Zespół Szkół Technicznych Skarżysko Kamienna - I Liceum Ogólnokształcące Busko Zdrój 17:16 (11:6)Zespół Szkół Technicznych Skarżysko Kamienna - III Liceum Ogólnokształcące Kielce 22:15 (11:7)V Liceum Ogólnokształcące Kielce - III Liceum Ogólnokształcące Kielce 24:24 (14:10)V Liceum Ogólnokształcące Kielce –  Zespół Szkół Technicznych Skarżysko Kamienna 17:12 (9:5)III Liceum Ogólnokształcące Kielce - I Liceum Ogólnokształcące Busko Zdrój 11:10 (5:3)I Liceum Ogólnokształcące Busko Zdrój - V Liceum Ogólnokształcące Kielce 18:17 (8:9)UZYSKANE PUNKTY:10 VI LO KIELCE  8 ZSE KIELCE  4 ZST SKARŻYSKO-KAMIENNA  3 V LO KIELCE  3 III LO KIELCE  2 I LO BUSKO-ZDRÓJNAJLEPSI STRZELCY:26 – Rafał Paluch III Liceum Ogólnokształcące Kielce20 – Piotr German III Liceum Ogólnokształcące Kielce18 – Arkadiusz Majcher VI Liceum Ogólnokształcące Kielce16 – Jakub Wleciał I Liceum ogólnokształcące Busko Zdrój15 – Artur Zięba V Liceum Ogólnokształcące Kielce15 – Dominik Gwarek Zespół Szkół Technicznych Skarżysko Kamienna14 – Kamil Duklas Zespół Szkół Technicznych Skarżysko Kamienna13 – Kamil Wysocki Zespół Szkół Technicznych Skarżysko Kamienna13 – Marcin Sitarski Zespół Szkół Elektrycznych Kielce11 – Patryk Berus Zespół Szkół Technicznych Skarżysko Kamienna10 – Mateusz Sitarski V Liceum Ogólnokształcące Kielce 

 

Zdjęcia - dzięki uprzejmości prezes Fundacji Vive Serce Dzieciom - p. Grażyny Jarosz

16 listopada 2011

RUSZA NOWY PROJEKT UNIJNY

W naszej szkole ruszyła rekrutacja do II Edycji projektu unijnego: ”W drodze do kariery z Politechniką Świętokrzyską - szanse na lepszą przyszłość uczniów szkół ponadgimnazjalnych”.

Projekt ten kierowany jest do młodzieży klas drugich naszego liceum i podobnie jak w roku ubiegłym obejmuje 4 formy wsparcia:1. Zajecia dydaktyczno - wyrównawcze z  matematyki - 24 godziny zajęć prowadzonych   w sobotnie dopołudnia od listopada b.r. do marca 2012 (15 osób).2. Warsztaty popularno - naukowe  na PŚ połączone ze zwiedzaniem laboratoriów (15 osób).3. Zajęcia z doradztwa zawodowego (grupa 10-osobowa).4. Obóz naukowy „Inkubator talentów” (1 tydzień w czasie ferii dla 2 osób)Udział w projekcie jest bezpłatny.Uczestnik może brać udział w wielu formach wsparcia.

Osobą odpowiedzialną za realizację projektu w naszej szkole jest  p. Magdalena Palacz,która chętnie udzieli niezbędnych informacji i przekaże dokumenty rekrutacyjne.

23 listopada 2011

ZWYCIĘSTWO SIATKARZY

 W środę 23 listopada w hali "Kopernika" gospodarze podejmowali gości z "Norwida".

Stawką był awans do grupy finałowej Mistrzostw Kielc Siatkarzy. Nasi chłopcy zaczęli bardzo ospale i szybko przegrali pierwszego seta 25:12. W drugim secie było już lepiej: bardzo dobra gra w ataku, na zmianę punktowali Dominik Siadul i Maks Bujak, w bloku zaś doskonale spisywał się Konrad Dudzic. Jednak sami by nie dali rady, a świetne piłki dogrywali im Przemek Chrzęszczyk i Daniel Skoczek, poza tym na boisku bardzo dobrze się spisywali Kamil Pierzak i Michał Michta. Rezerwowymi zawodnikami byli Wiktor Jankowski i Sylwek Ozga. Drugi set zakończył się wynikiem 27:25, a tie break wygrany przez naszych chłopaków po wielkich emocjach 19:17.Siatkarzom gratulujemy awansu i trzymamy kciuki w finale!Autor tekstu i opiekun grupy: p. Rafał Sękowski

24 listopada 2011

SPOTKANIE STOWARZYSZENIA KLUBU POKOLEŃ

24 listopada w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach odbyło się kolejne spotkanie Stowarzyszenia Klubu Pokoleń, w którym uczestniczyli nauczyciele i uczniowie z kieleckich szkół ponadgimnazjalnych.

Młodzież III L.O. przygotowała pod przewodnictwem p.Agnieszki Bagińskiej-Juszczak prezentacjęmultimedialną na temat: "Organizacja polskiego państwa podziemnego".Prezentację przedstawili uczniowie klasy 3f - Mateusz Lutwin i Mateusz Lajter. 

Gościem spotkania był p.Włodzimierz Gruszczyński, który wygłosił wykład na temat polskiego państwa podziemnego.Następnie odbyła się dyskusja młodzieży, pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej oraz p. Gruszczyńskiego.

25 listopada 2011

MISTRZOSTWA KIELC W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

25 listopada rozpoczęły się rozgrywki o Mistrzostwo Kielc w Koszykówce Chłopców.

Nasza ekipa na początek spotkała się z reprezentacją Ściegiennego i niestety po zaciętej rywalizacji przegraliśmy 44:34. Mimo przegranej drużynie należą się podziękowania za walkę na boisku.

Drużyna Norwida reprezentowana była w siedmioosobowym składzie : Bujarski MikołajSolnica BartoszSzcześniak MarcinSzyszka TomaszGębski AmadeuszJankowski WiktorKorus Bartosz 

Autor tekstu i opiekun drużyny: p.Konrad Luciak

02 grudnia 2011 - MISTRZOSTWA KIELC W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Dnia 2 grudnia drużyna koszykarzy naszego liceum rozegrała kolejny mecz  fazy grupowej Mistrzostw Kielc z zespołem  "budowlanki"  im. J. Wybickiego. Nasi zawodnicy w składzie: Solnica Bartosz (14 pkt.), Bujarski Mikołaj (7pkt.), Szcześniak Marcin (10 pkt.), Szyszka Tomasz (7 pkt.), Jankowski Wiktor (2pkt.), Konopka Krystian, Korus Bartosz pokonali po zaciętej i emocjonującej rywalizacji  zespół przeciwników 40:33. Mecz był bardzo wyrównany i obfitował w wiele ciekawych i interesujących akcji. Naszej drużynie należą się duże brawa za skuteczność w ataku jak i w obronie oraz walkę do końca. Oby tak dalej bo przed nami coraz silniejsi rywale.

Autor tekstu i opiekun drużyny: p.Konrad Luciak

 

03 grudnia 2011 - WYWIAD Z DYREKTOREM III L.O.

W łamach czasopisma INSPIRACJE - numer 1-2 2011 - wydawanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach ukazał się artykuł "OKO W OKO Z DYREKTOREM", poświęcony Osobie Dyrektora III L.O. Panu Rafałowi Nowakowi.

Zapraszamy do lektury. (kliknij artykuł aby powiększyć)

  

 

06 grudnia 2011 - MIKOŁAJKI W III L.O.

Samorząd naszej szkoły przygotował w dniu świętego Mikołaja niespodziankę w postaci koncertu rockowego. Wydłużenie „długiej przerwy” dało uczniom możliwość zjedzenia drugiego śniadania przy muzyce zespołu w składzie: Daniel Skoczek, Szymon Szyszka i – gościnnie – uczeń IV L.O. im. Hanki Sawickiej.Artyści brawurowo wykonali kompozycje własne (Daniela oraz Szymona), jak również piosenki zespołu „Dżem”: „Whisky”, „Skazany na bluesa”, „Wehikuł czasu”.Koncert podobał się szkolnej publiczności.

13 grudnia 2011 - XXX ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

We wtorek, 13 grudnia 2011 r w całej Polsce odbyły się uroczystości związane z XXX rocznicą wprowadzenia w naszym kraju stanu wojennego.

W Bazylice Katedralnej została odprawiona uroczysta msza świeta sprawowana przez ks. biskupa Kazimierza Ryczana, w której uczestniczył poczet sztandarowy III L.O. w składzie Anna Sokół i Paulina Krzepecka, a w roli chorążego pan Rafał Sękowski. Po mszy świętej zostały złożone kwiaty przed figurą błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

 13-14 grudnia 2011 - TENIS STOŁOWY

W dniach 13-14 grudnia 2011 w ZSM Kielce odbyła się druga runda X edycji ponadgimnazjalnej ligi tenisa stołowego. W zawodach uczestniczyło ok. 50 osób na daną grupę wiekową. 

Naszą szkołę z sukcesami reprezentowali :Małgorzata Bracha (II d) zdobyła pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej otrzymując 20 pkt.i możliwość gry w starszej grupie gdzie zdobyła II miejsce i 17 pkt. do klasyfikacji ogólnej, Karcz Katarzyna (1e) , Piec Mateusz (2a), Kowalczyk Patrycja (3f), zajęli miejsca 10-13 zdobywającod 3-6 pkt. oraz Kotwica Katarzyna (2d), Guzera Kinga (2e), Gwizda Ewa (2e), Frąk Mateusz (3c), Przepióra Adrian (3c), Bartosiński Patryk (2g), Oniszczuk Cezary (2a) i Węgrzyn Tomasz (2a), którzy zajeli miejsca 15-20, zdobywając punkty 1-3. Przed zawodnikami jeszcze ostatnia runda, która zdecyduje o kwalifikacjach do finałowego turnieju MASTERS gdzie wyłonieni zostaną zwycięzcy indywidualni. Warto zaznaczyć, że liczy się każdy zdobyty punkt który daje lepszy wynik w klasyfikacji ogólnej dla naszego liceum zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców w starszej i młodszej grupie wiekowej. Opiekun grupy i autor tekstu: p. Konrad Luciak

 

 15 grudnia 2011 - PIŁKARKI ROZPOCZĘŁY SEZON

Od wysokiej przegranej nasze piłkarki rozpoczęły fazę grupową rozgrywek o Mistrzostwo Kielc w Piłce Nożnej Dziewcząt. Podopieczne pana Rafała Sękowskiego uległy mistrzyniom Kielc ze "Słowackiego" 0:5,w ich w ich własnej hali.Dziewczęta wystąpiły w składzie:Karolina JarosWiktoria BaranBernadeta SzymoniakDominika GałęzowskaEwelina CyganAndżelika BębenMonika MarekNatalia SłońNastępny mecz 5 stycznia o godz. 15.15 w hali VI L.O. z "Awansem".Zapraszamy do kibicowania naszym piłkarkom!

Opiekun grupy i autor tekstu: p. Rafał Sękowski

 

Filip Wąsowicz uczeń klasy 3A zdobył III miejsce w wojewódzkim konkursie "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze".

Zadanie konkursowe w kategorii dla szkół ponadgimnazjalnych polegało na wykonaniu krótkiego filmu nt. bezpiecznego korzystania z internetu. Praca została wykonana pod kierunkiem p. Iwony Kruk i z udziałem uczniów klasy 3A.

 Autor tekstu: p. Iwona Kruk

 

19 grudnia 2011 - AWANS SIATKAREK

Mimo przegranej w ostatnim meczu 0:2 z "Sawicką" nasze siatkarki prowadzone przez pana Rafała Sękowskiego zajęły II miejsce w swojej grupie i awansowały do finału.

Dziewczęta w rozgrywkach wygrały z "Kopernikiem" 2:0, "Mechanikiem" 2:0 i ZSZ nr 1 2:0. Finały już w Nowym Roku, a kibiców siatkówki zapraszamy do dopingowania naszej reprezentacji.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Ola Borowiec Asia Chamera Magda Jastrzębska Monika Marek Marta Baran Ewa Suchenia Kasia Karcz Ania Królik Dominika Kurek

Autor tekstu: p. Rafał Sękowski

 20 grudnia 2011 -  ŚWIĄTECZNY TURNIEJ SPORTOWY

Dnia 20 grudnia odbył się w naszej szkole Świąteczny Turniej Sportowy zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Reprezentacje poszczególnych klas rywalizowały między sobą w następujących konkurencjach:- piłka siatkowa- piłka koszykowa- piłka nożna

Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań:

SiatkówkaI miejsce - klasy 3 - 3 pkt.II miejsce - klasy 2 - 2 pkt.III miejsce - klasy 1 - 1 pkt.Najlepszą zawodniczką została Monika Marek, a najlepszym zawodnikiem Dominik Siadul.

Koszykówka

I miejsce - klasy 3 - 3 pkt.II miejsce - klasy 1 - 2 pkt.III miejsce - klasy 2 - 1 pkt.Najlepszymi zawodnikami zostali Marcin Szcześniak i Damian Solnica

Piłka nożna

I miejsce - klasy 2 - 3 pkt.II miejsce - klasy 3 - 2 pkt.III miejsce - klasy 1 - 1 pkt.

Najlepszymi zawodnikami zostali Damian Wysocki i Karol Jachymczyk

Klasyfikacja łączna:

I miejsce - klasy 3 - 3 pkt.II miejsce - klasy 2 - 2 pkt.III miejsce - klasy 1 - 1 pkt.

22 grudnia 2011 - WIGILIA SZKOLNA

22 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia szkolna, przygotowana przez młodzież,  wg scenariusza pani Małgorzaty Zaporskiej.

Były kolędy, pastorałki i recytacje. Całość świątecznej atmosfery dopełniały piękne witraże w oknach wykonane przez uczniów.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć.

21 grudnia 2011 -  TURNIEJ SIATKÓWKI CHŁOPCÓW

21 grudnia w II LO im. J. Śniadeckiego został rozegrany Turniej Siatkówki chłopców. Nasza reprezentacja zajęła w nim czwarte miejsce.

Podopieczni pana Rafała Sękowskiego wystapili w składzie:Dominik Siadul - kapitanDaniel Skoczek - zastępca kapitanaMaksymilian BujakKonrad DudzicPrzemek ChrzęszczykHubert MichtaKamil PierzakSylwester OzgaTomasz SzyszkaMichał Michta 

06 stycznia 2011 -  AWANS PIŁKAREK

O finał nasze piłkarki nożne walczyły z "Awansem".

Dziewczyny mocno zaczęły i już w 3 minucie prowadziły 2:0, jednak za bardzo się rozluźniły i do przerwy był remis 2:2. Druga połowa to zdecydowana dominacja piłkarek z "Norwida" i wspaniała gra w ataku Natalii Słoń i Wiktorii Baran, które wspierały Monika Marek i Dominika Gałęzowska. W obronie świetnie się spisywały Bernadeta Szymoniak i Ania Tekiel, a na bramce Karolina Jaros. Zawodniczką rezerwową była Agata Rupala. Ostatecznie dziewczyny wygrały mecz 5:2, a bramki zdobyły Wiktoria Baran - 3 i Natalia Słoń - 2.

Piłkarkom gratulujemy awansu do rundy finałowej!!!

04 stycznia 2011 -  WIZYTA W ARESZCIE

Dnia 4 stycznia maturzyści Norwida zdający wiedzę o społeczeństwie wraz z nauczycielem WOS, panem Andrzejem Wysockim odwiedzili areszt na kieleckich piaskach.

Uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak wygląda więzienie od środka, obejrzeć spacerniak i boisko oraz poznać panujące tam zasady. Pan kapitan Marian Mariański, wychowawca na oddziale odwykowym oprowadził nas i opowiedział o pracy na tym oddziale. Podczas spotkania z terapeutą, panem Grzegorzem, dowiedzieliśmy się jak wygląda terapia odwykowa w zakładzie. Spotkaliśmy się również ze skazanym Krzysztofem, który kończy już odwyk. Mężczyzna opowiedział nam o swoim życiu, odpowiedział na pytania i życzył szczęśliwego i dobrego życia w nowym, 2012 roku. Było to bardzo edukacyjne doświadczenie. Nie wszyscy mogą  poznać ten świat od tej strony. Nam jednak to się udało i nikt tego nie żałuje. Mamy nadzieję, że to spotkanie bardzo pomogło w zdobyciu dużej ilości materiałówna temat kierunków studiów, które dla siebie wybraliśmy.

08 stycznia 2011 - XX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 Przygotowania do XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwały już od początku grudnia. Chętnych do wolontariatu w województwie Świętokrzyskim  zgłosiło się  2000 osób, jednak sztab główny WOŚP przekazał na nasz obszar 700 identyfikatorów. Podobnie sytuacja przedstawiała się w  3 LO, w którym spośród blisko 80 chętnych wolontariuszami mogło zostać 37 osób. Warunkami jakie musieli spełnić chętni ubiegający się o możliwość uczestniczenia w WielkiejOrkiestrze Świątecznej Pomocy jako wolontariusze było wypełnienie ankiety, dostarczenie zdjęcia, a w przypadku uczniów niepełnoletnich dostarczenie  zgody rodziców, po spełnieniu powyższych kryteriów pakiet został odsyłany do Warszawy celem wydania identyfikatora. 08.01.2012r. w Sztabie Szkoły w gorącej atmosferze odbyło się przeliczanie puszek. Uczniowie naszego liceum wykazali się niezwykłą determinacją i zebrali sumę 10614 zł, złoto oraz garść monet obcych walut. Wynik ten uplasował Norwida na II miejscu w rankingu Echa Dnia „Szkoły z klasą”.

Wielkie Dzięki dla wszystkich zaangażowanych!!! Organizator i koordynator akcji: p. Monika Hyb

17 stycznia 2011 - TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY ROZPOCZĘTY

Jak co roku nauczyciele WF organizują dla chłopców rozgrywki w piłkę nożną. Rywalizacja przebiega w "systemie każdy z każdym" w swoich grupach wiekowych.17 stycznia do rywalizacji jako pierwsze przystąpiły klasy drugie: 2A, 2B, 2D. Do drugiej rundy awansowały klasy 2B oraz rewelacyjna 2A. A oto wyniki: 2A:2B 14:82A:2D 16:82B:2D 15:8

19 stycznia 2012 - SPOTKANIE KLUBU POKOLEŃ

Dnia 19 stycznia 2012 roku uczniowie klasy 3F wraz z wychowawczynią p.Agnieszką Bagińską-Juszczak uczestniczyli w Spotkaniu Klubu Pokoleń, które odbyło się w Domu Pomocy Społecznej w Kielcach.

Temat spotkania brzmiał "Zesłańcy Sybiru". Zaproszeni goście p. Józef Dzikowski - prezes Sybiraków Kieleckich, p. Halina Rutnicka, p. Bernard Jasiewicz, p. Antoni Nowak opowiadali o własnych przeżyciach związanych z zesłaniem na Sybir. Pan Nowak wypowiedział słowa, które utkwiły wszystkim uczniom w pamięci: "Jak można patrzeć w przyszłość nie znając przeszłości?" Zachęcił młodzież nie tylko do sięgania po wiedzę z podręczników historii, ale także z pamiętników ludzi, którzy przeżyli II wojnę światową. Nasza szkolna delegacja miała zaszczyt usłyszeć wiele ciekawych opowieści z tamtych czasów, jednak nadal nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie w pełni bólu i poniżenia, jakich doświadczyli "żywi świadkowie historii". Uczniowie mogli zobaczyć oryginalne dokumenty ludzi z czasów deportacji. W spotkaniu uczestniczyła także młodzież  z Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach oraz studenci z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

To była kolejna, niezapomniana lekcja historii..., która zrobiła na młodzieży ogromne wrażenie.

18 stycznia 2012 - WYGRANA KOSZYKARZY

Dnia 18 stycznia drużyna koszykówki chłopców reprezentująca nasze Liceum rozegrała kolejny mecz o Mistrzostwo Kielc.

Przeciwnikiem był zespół z IV L.O. im. Hanki Sawickiej. Nasi zawodnicy wygrali te zawody 34:18.

Mecz rozgrywali w następującym składzie:Solnica Bartosz, Bujarski Mikołaj, Szcześniak Marcin, Szyszka Tomasz, Jankowski Wiktor, Strójwąs Karol, Maszkiewski Jakub,Korus Bartosz.

opiekun: p.Konrad Luciak

 

26-27 stycznia 2012 - LIPDUB

 Z inicjatywy młodzieży, pod kierunkiem p. Andrzeja Wysockiego uczniowie naszego liceum brali udział kręceniu wideoklipu reklamującego III L.O. Poniżej prezentujemy zdjęcia, które są autorstwemInez Słomkiewicz, uczennicy klasy 1e. 

09 luty 2012 - ZIMOWY RAJD EDUKACYJNY

Dnia 9 lutego 2012 roku w bajecznie zimowej scenerii Świętokrzyskiego Parku Narodowego  odbyła się IV edycja Zimowego  Rajdu Edukacyjnego Szlakiem Powstańców 1863 r. W imprezie organizowanej przez min. PTSM Kielce, Urząd Gminy Nowa Słupia, Zespół Szkół Nowa Słupia, Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska uczestniczyło 150 uczniów ze szkół województwa Świętokrzyskiego. Mimo dużego mrozu uczniowie naszej szkoły także podjęli trud wędrówki w niełatwych warunkach, byli to: Szwagierczak Jan 2b, Kucharz Maksymilian 2b, Bartosiński Patryk 2g, Grzegorczyk Bartłomiej 2g, Głębowski Karol 1f, Skuza Oskar 1f, Woźniak Szymon 1f, Maszkiewski Jakub 2c.

Trasa przebiegała z Huty Szklanej przez Święty Krzyż, Gołoborze, Drogą Królewską do Nowej Słupi i liczyła ok 10 km. Podczas marszu pani Danuta Ramiączek- przewodnik- przekazywała wiadomości dotyczące Powstania Styczniowego, miejsc i ludzi związanych z tą okolicą,  którzy walczyli w czasie Powstania. Uczniowie dowiedzieli się również wielu ciekawostek turystycznych, przyrodniczych i geologicznych, które na tych terenach są bardzo interesujące.

Na zakończenie marszu po ciepłym i smacznym obiedzie odbyło się podsumowanie rajdu w Zespole Szkół w Nowej Słupi. Po części artystycznej, podziękowaniach organizatorów i wręczeniu pamiątkowych dyplomów uczestnicy wycieczki brali udział w konkursie wiedzy o Powstaniu Styczniowym - uczeń naszego Liceum Jan Szwagierczak zajął II miejsce  za co należą mu się brawa jak również wszystkim innym chłopcom którzy czynnie uczestniczyli w rajdzie.  Autor tekstu i opiekun grupy: mgr Konrad Luciak

 

10 luty 2012 - IV MIEJSCE W WALENTYNKOWYM TURNIEJU SIATKARSKICH MIKSTÓW

  10 lutego w IV LO im. Hanki Sawickiej w Kielcach nasza reprezentacja zajęła IV miejsce w Walentynkowym Turnieju Siatkarskich Mikstów.

Drużyna Norwida prowadzona przez pana Rafała Sękowskiego wystąpiła w składzie: Daniel Skoczek - kapitan Tomasz Szyszka Sylwester Ozga Kamil Pierzak Joanna Chamera Anna Królik Katarzyna Karcz Dominika KurekMonika Wolska

 

06 marca 2011 - LIGA BADMINTONA

  6 marca ruszyła Kielecka Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie. Zgłoszonych do zawodów jest 12 drużyn, które będą rozgrywać cztery turnieje singlowe w dwóch grupach. Najlepsze ekipy zagrają w turnieju finałowym o mistrzostwo Kielc.

W rywalizacji biorą udział reprezentacje składające się z 3 dziewcząt oraz 3 chłopców i wszyscy zdobywają punkty w klasyfikacji drużynowej. Zespół Norwida prowadzony przez pana Rafała Sękowskiego na pierwszym turnieju pokazał się z bardzo dobrej strony. A oto wyniki naszych reprezentantów: Marlena Suchenia - I miejsce (5 wygranych) Sylwia Chmielewska - III - IV miejsce (3 wygrane, 1 przegrana) Joanna Gunerka - XII miejsce (2 wygrane, 3 przegrane) Bartosz Korus - III - IV miejsce (3 wygrane, 1 przegrana) Mateusz Piec -III - IV miejsce (3 wygrane, 1 przegrana) Wiktor Jankowski - XVI miejsce (2 wygrane, 3 przegrane)

Autor tekstu i zdjęć: p. Rafał Sękowski

06 -10 luty 2012 - OBÓZ NARCIARSKI

  W dniach 5.02-10.02.2012 odbył się obóz narciarski, w którym uczestniczyła młodzież z trzech kieleckich szkół średnich:

- Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 - Zespołu Szkół Elektrycznych - III L.O. im. C.K.Norwida

Organizatorem była pani Agnieszka Zwolska - nauczycielka WF Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2.

Poniżej przedstawiamy SPRAWOZDANIE opiekuna młodzieży naszego liceum, pana Andrzeja Krawczyńskiego:

W dniach 5.02-10.02.2012 uczestniczyliśmy w obozie narciarsko-snowboardowym w Bukowinie Tatrzańskiej.Mimo ogromnych, ponad 16-stopniowych mrozów udało nam się w pełni zrealizować plan.Po przyjeździe do Bukowiny zostaliśmy zakwaterowani na prywatnej kwaterze u pani Kramarz, przy ulicyKościuszki 24. Pokoje przytulne, z łazienkami i telewizorami. Po obiedzie udaliśmy się na wyciąg narciarskiw Bukowinie. Już pierwszy dzień był zachęcający. Następnego dnia rozpoczęła się przygoda na stoku"Rusiński" - warunki narciarskie super, chociaż ogromny tłok, górka długa i szeroka, wspaniałe warunkizarówno dla początkujących jak i zaawansowanych miłośników białego szaleństwa.W trzecim i czwartym dniu zjeżdżaliśmy  ze stoku w "Jurgowie" - stok dla wytrawnych narciarzy -dla nas nie stanowił żadnego problemu. Odbyły się również zawody narciarskie w slalomie, w których udziałbrali uczestnicy obozu. Wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i pucharami.W piątek wróciliśmy na stok "Rusiński", gdzie jeździliśmy ostatni raz przed wyjazdem do domu.Warto również wspomnieć o wycieczce do Zakopanego, jak również o pobycie w Aqua Parku i kręgielni. Ponadto odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wyjście całą grupą na pizzę w Bukowinie.W trakcie naszego pobytu w Bukowinie odbywał się 40 Góralski Karnawał, który był dla nas dodatkowąatrakcją - występy grup kolędniczych, zespołu teatralnego oraz pokaz tańca zbójnickiego.

Opiekunami byli:p. Agnieszka Zwolska - ZSE nr 2 Kielcep. Bartłomiej Krawczyński - ZSE Kielcep. Andrzej Mroczek - ZSE Kielcep. Andrzej Krawczyński - III L.O.Kielce

Autor tekstu: p. Andrzej Krawczyński

08 luty 2012 - REKORD GUINNESSA POBITY

Dnia 8 lutego na boisku szkolnym III LO został pobity rekord Guinnessa w ilości par tańczących Poloneza.

Ostatecznie na szkolnym boisku udało się zgromadzić 197 par. Hasło do rozpoczęcia tańca padło tuż po 12. Po 9 minutach i 32 sekundach tańczenia poloneza rekord Guinnessa został pobity. Uczniowie musieli tańczyć tylko przez pięć minut, a udało im się prawie dwa razy dłużej.Poprzedni rekord w tańczeniu poloneza padł w 2011 roku w Gnieźnie.Tradycyjny polski taniec zatańczyło wtedy 168 par.

15 marca 2011 - XXII OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

15 marca w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbył się etap diecezjalny XXII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej.

Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego Katarzyna Cerazy i Damian Wysocki.

 15 marca 2012 - TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

15 marca w II L.O. im. Jana Śniadeckiego odbył się Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. Nasza reprezentacja wywalczyła III miejsce grając z najlepszymi drużynami w Kielcach.

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych spotkań:III LO - VI LO 0:0; III LO - Kopernik 0:3; III LO - XI LO 2:0; III LO - II LO 1:0. Pierwsze miejsce zajął Kopernik przed Słowackim, zespoły na koniec turnieju miały taką samą liczbę punktów oraz bramek, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne (2:0 dla Kopernika). Ogromne uznanie należy się naszej bramkarce Karolinie Jaros, która była najlepszą zawodniczką w naszej drużynie.Dziewczęta wystąpiły w składzie:Natalia Słoń - 2 bramkiWiktoria Baran - 1 bramkaDominika GałęzowskaBernadeta SzymoniakAndżelika BębenKarolina JarosKatarzyna GunerkaMarcelina JaworskaMilena AdachKinga GódźEwelina Cygan

Trener zespołu: p. Rafał Sękowski

 

 

14 marca 2012 - DZIEŃ EUROPEJSKI

14 marca w naszej szkole tradycyjnie odbył się Dzień europejski. W tym roku hasłem wydarzenia było "Kocham Cię, Polsko".

Ta szczególna impreza rozpoczęła się hymnem Polski oraz hymnem Unii Europejskiej wykonanym przez Laurencję Nowak.  Potem głos zabrał z-ca dyrektora, pan Andrzej Zdeb, który powitał zgromadzonych gości: panią Ewę Czapkę, asystentkę regionalną posła do Europarlamentu Czesława Siekierskiego; panią Monikę Szwajcowską - konsultanta Świętokrzyskiego Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej; Marka Materka, asystenta posła do Europarlamentu Róży Thun, oraz Kamila Wysockiego, asystenta posła do Europarlamentu Jacka Kłosowicza; grono pedagogiczne i uczniów klas pierwszych.

Na początku odbył się finał konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, który poprowadziły Julia Lewicka oraz Agata Raczyńska. Zwyciężyła Milena Rot, która w nagrodę otrzymała wyjazd do Brukseli ufundowany przez Czesława Siekierskiego.

Następnie Mateusz Lutwin zapoznał nas z regulaminem zabawy oraz zaprosił na scenę dwie drużyny: chłopców i dziewcząt (każda drużyna liczyła po siedem osób), które rywalizowały ze sobą w dziesięciu konkurencjach: „Wiedza o Polsce”, „Jaka to piosenka?”, „Cytaty”, „Tajemniczy przedmiot”, „Polszczyzna”, „Sport”, „Licytacje muzyczne”, „Przysłowia”, „Euro 2012” oraz „Tajemniczy gość”. Zwyciężyła drużyna dziewcząt przewagą trzech punktów. 

Między konkurencjami czas umilały nam utalentowane wokalnie uczennice naszej szkoły:Joanna Stokowiec, która zaśpiewała „Nie daj się” z repertuaru Doroty Dody Rabczewskiej; Jakub Nogaj wykonując piosenkę Marka Torzewskiego „Do boju, Polsko” oraz zespołowo: Kinga Górska, Katarzyna Gunerka  i Joanna Gunerka, które wykonały piosenki: „Kocham Cię, Polsko”, „Ole, ole” oraz hit Maryli Rodowicz pt. „Football”. Wystąpił również zespół muzyczny Yellow Day w składzie: Klaudia Kowalczyk (śpiew), Konrad Chlewicki (perkusja), Maciek Zdoliński (gitara elektryczna), oraz Dawid Skoczek (gitara basowa).  Zostały wręczone nagrody - puchary, dyplomy, gadżety oraz słodycze.

Na koniec Joanna Stokowiec wykonała piosenkę „Dziękuję wam”, a następnie odbyła się degustacja narodowych potraw,  takich jak oscypki, kluski śląskie i pierogi. Wszyscy wyśmienicie się bawili i żałowali, że wszystko się tak szybko skończyło. Pozostaje nam czekać do przyszłego roku, kiedy to odbędzie się 9 już  edycja Dnia Europejskiego. Szczególne podziękowania należą się prof. Ewie Czerwińskiej, która od początku  jest organizatorką tej imprezy i dba o to, by wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, miło spędzili czas i czegoś się nauczyli.                                                                                                                

Autor tekstu: Martyna Piotrowicz

 

 14 marca 2012 - TURNIEJ SIATKÓWKI DZIEWCZĄT

14 marca odbył się X Turniej Siatkówki Dziewcząt im. Huberta Wagnera w Busku - Zdroju.

Choć naszym siatkarkom nie udało się obronić tytułu mistrza zdobytego w roku ubiegłym, to i tak należy im się wielkie uznanie, gdyż zajęły III miejsce w mocno obsadzonym turnieju.

Trzeba podkreślić, że nasz zespół grał w osłabieniu. Na zawodach w Busku stawiło się jedynie pięć siatkarek i to im  należą się wielkie brawa i gratulacje. A oto i one:Asia ChameraMonika MarekMarta BaranEwa SucheniaMagda Jastrzębska

Opiekun drużyny i autor teksu: p. Rafał Sękowski

20 marca 2012 - XI MISTRZOSTWA KIELC W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

Dnia 20 marca odbyły się w naszej szkole XI Mistrzostwa Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.  Organizatorem był p. Rafał Sękowski. Imprezę jak co roku sponsorowali: Wyższa Szkoła Handlowa im. B. Markowskiego w Kielcach oraz p.Piotr Kotwica (Sportpower, Vitamin shop).

Poniżej przedstawiamy wyniki wg klasyfikacji Wilksa:

 L.p.  Nazwisko i imię  Szkoła  Wynik  Punkty Wilksa  Miejsce
 1  Syska Dawid  ZSE  135kg  99,67  I
 2  Sypka Kamil  ZSP1  145kg  93,48  II
 3  Sobczyk Szymon  ZSE2  122,5kg  86,49  III
 4  Kułakowski Bartosz  Awans  117,5kg  85,77  IV
 5  Miśta Michał  ZSE2  105kg  82,46  V
 6  Chrząszcz Norbert  ZSPS  125kg  80,50  VI
 7  Liwiński Jarosław  ZSE2  110kg  79,58  VII
 8  Koza Konrad  ZSP2  130kg  79,05  VIII
 9  Milczarek Adam  Zagnańsk  130kg  78,22  IX
 10  Sobczyk Karol  III L.O.  95kg  78,11  X

Podczas podliczania wyników na zawodach nastąpiła pomyłka w III i IV miejscu.Po ponownym przeliczeniu III miejsce zajął Szymon Sobczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. O.Langego, natomiast IV miejsce zajął Kułakowski Bartosz z Awansu.

Za zaistniałą sytuację organizatorzy przepraszają. Zawodnik Szymon Sobczyk otrzymanależny Puchar na najbliższych zawodach w wyciskaniu organizowanych w III L.O., na które serdecznie zapraszamy 12 kwietnia 2012.

 

20 marca 2012 - POWITANIE WIOSNY

W środę, 20 marca, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przywitali w radosnych i oryginalnych przebraniach astronomiczną wiosnę.

Z okazji pierwszego dnia wiosny został przeprowadzony konkurs na najlepiej przebranych uczniów danej klasy. Nagrodą są dwa bardziej ulgowe dni.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:  (klasy z największą ilością punktów)1c    -    196 pkt3g    -    188 pkt  / 1f    -    188 pkt1a    -    183 pkt  / 2c    -    183 pkt2e    -    174 pkt2a    -    161 pkt2f    -     159 pkt2g    -    152 pkt3f    -     141 pkt2d    -    140 pktPrzypominamy, że na punktację złożyły się:- odsetek uczniów danej klasy obecnych 21.03 w szkole,- odsetek uczniów przebranych wśród obecnych,- przebranie wychowawcy klasyDziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej wiosennej zabawie. Mamy nadzieję,  że świetnie się bawiliście.

Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom – klasie 1c – oby te dwa wywalczone w pocie czoła, bardziej ulgowe dni zbytnio was nie rozleniwiły.

Życzymy słonecznej i ciepłej wiosnySamorząd Uczniowski

 

 22 marca 2012 - PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW22 marca2012 r. odbyła się tradycyjna pielgrzymka tegorocznych maturzystów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach.

W pielgrzymce wzięli udział uczniowie wszystkich klas trzecich wraz z wychowawcami, nauczycielami oraz katechetami. Po przyjeździe był czas na osobistą modlitwę w sanktuarium, nawiedzenie kaplic znajdujących się w dolnej części Bazyliki Bożego Miłosierdzia, skorzystanie z sakramentu pokutyi pojednania, czy spojrzenie na panoramę Krakowa z wieży widokowej.

O godz. 11.00 w Bazylice odprawiona została msza św. w intencji maturzystów, a po mszy prelekcję o Sanktuarium, kulcie Miłosierdzia Bożego i postaci s. Faustyny Kowalskiej wygłosiła siostra ze zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Po południu był jeszcze czas na odetchnięcie atmosferą starego Krakowa.

 

 23 marca 2012 - WIOSENNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI

Dnia  23 marca w Hali Widowiskowo - Sportowej w Kielcach odbył się VI Wiosenny Turniej Koszykówki organizowany przez MOSIR.

W zawodach uczestniczyła drużyna z naszego Liceum w składzie: Bujarski Mikołaj, Jankowski Wiktor, Solnica Bartosz, Szcześniak Marcin, Strójwąs Karol, Maszkiewski Jakub, Szyszka Tomasz, Gębski Amadeusz.

Mimo coraz lepszej i zauważalnej postawy z meczu na mecz chłopcom nie udało się awansować do finałów tych rozgrywek i zakończyli turniej na fazie grupowej.  Należą im się podziękowania za uczestnictwo i reprezentowanie naszej szkoły.   opiekun: p. Konrad Luciak

 

 

26 marca 2012 - NORWID - SZKOŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W dniu 26 marca w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymiim. C.K.Norwida odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy potwierdzającej przyznanienaszej szkole Certyfikatu Jakości "SZKOŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI".Tytuł ten przyznawany jest przez Kapitułę programu na 3 lata. Zaświadcza, że szkoła pełni rolęlokalnego centrum edukacyjnego z dziedziny przedsiębiorczości dla młodych ludzi.W uroczystości wzięli udział:- p. Maria Krogulec-Sobowiec - pracownik ŚCDN,koordynator programu w województwie,- p. Rafał Nowak - dyrektor szkoły,- p. Laura Cedro - koordynator programu w szkole,- uczniowie.

 

 

26 marca 2012 - TURNIEJ MASTERS LIGI TENISA STOŁOWEGODnia 26 marca w Zespole Szkół Mechanicznych w Kielcach odbył się finałowy turniej MASTERS, który zakończył i podsumował zmagania zawodników w X Edycji Ponadgimnazjalnej Ligi Tenisa Stołowego w roku szkolnym 2011/2012.

W zawodach tych brało udział ok. 150 osób z 19 szkół z terenu naszego miasta. Przez cztery rundy uczniowie "NORWIDA" uczestniczyli w rywalizacji zdobywając punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. W końcowym efekcie zdobyliśmy IV lokatę w klasyfikacji dziewcząt (do podium zabrakło naprawdę paru punktów)  i VI pozycję w ogólnym podsumowaniu wyników chłopców i dziewcząt ze wszystkich zespołów.  Indywidualnie bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica klasy II d MAŁGORZATA BRACHA , która zdobyła złoty medal zajmując I miejsce w swojej grupie wiekowej oraz IV miejsce w starszej grupie. Należą jej się za to duże brawa jak i wszystkim grającym zawodnikom.

 opiekun: p. Konrad Luciak

 

28 marca 2012 - XII FINAŁ EDYCJI KONKURSU MOJA MAŁA OJCZYZNA

28 marca 2012 roku w naszej szkole odbył się finał XII edycji konkursu „Moja Mała Ojczyzna” organizowanego corocznie przez panią profesor Ewę Czerwińską. 

Zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do tego etapu musieli odpowiedzieć na serię pytań o województwie świętokrzyskim oraz rozpoznać zdjęcia prezentowane w prezentacji multimedialnej. Oceniani byli przez jury, które bacznie obserwowało przebieg konkursu. 

W przerwie między etapami konkursu widownia mogła podziwiać wspaniały występ break-dance’a.  Prowadzącymi byli Natalia Kowalczyk z klasy 3c oraz Mateusz Lutwin z klasy 3f.

Nasze liceum wywalczyło II miejsce.  Serdecznie gratulujemy!

Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydent Kielc, a sponsorami nagród dla uczestników byli: Jacek Włosowicz, Czesław Siekierski, Zdzisław Wrzałka, Wodociągi Kielce, Świętokrzyskie Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, „Jacobs” Polska w Kielcach, WSH, Bank Zachodni WBK, Adam Jarubas, Generali Polska oraz Piekarnia pod Telegrafem.

 

30 marca 2012 - PIŁKARKI NOŻNE WICEMISTRZEM KIELC !!! Historyczny wyczyn piłkarek naszego liceum, które na zakończenie sezonu zajęły II miejsce na podium Mistrzostw Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej. To jak na razie pierwszy i jedyny medal w żeńskim wydaniu piłki nożnej halowej. W ostatnim meczu fazy finałowej nasze dziewczyny pokonały "Budowlankę" 3:0. Bramki zdobyły Wiktoria Baran (12'  20') i Natalia Słoń (23').

Dziewczęta rozegrały łącznie osiem spotkań, dwa zremisowały, pięć wygrały, a przegrały jedynie z mistrzem Kielc - Słowackim i to w fazie grupowej (w fazie finałowej remis 1:1). Oto nazwiska naszych bohaterek: Karolina Jaros - bramkarz Bernadeta Szymoniak - obrońca Milena Adach - obrońca Marcelina Jaworska - obrońca Ewelina Cygan - obrońca Katarzyna Gunerka - obrońca Kinga Góźdź - obrońca Andżelika Bęben - pomocnik Dominika Gałęzowska - pomocnik Monika Marek - pomocnik Wiktoria Baran - napastnik Natalia Słoń - napastnik Trener drużyny: p. Rafał Sękowski

 

11 kwietnia 2012 - IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA III L.O.

11 kwietnia odbył się po raz czwarty w naszej szkole Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora III L.O.

Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn: 1D, 1E, 1FG, 2D i 3C.

Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym".

Po bardzo zaciętej walce zwycięską drużyną okazała się reprezentacja klasy 1FG.

Poniżej przedstawiamy wyniki: