Image
Image
Image
Image
Image

Kronika

2020-2021

ROK SZKOLNY 2020/2021

Dnia 14.09.2020, o godzinie 8.00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach,odbyła się Msza Święta Inaugurująca nowy rok szkolny.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas I,  dyrekcja, grono pedagogiczneoraz poczet sztandarowy szkoły.

1

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2020

Europejski Dzień Języków obchodzony jest corocznie 26-go września.W tym roku dołączyliśmy do cyfrowej akcji #European Day of Languages'20 Reading Along Challenge - Czytanie to Wyzwanie.Uczniowie naszej szkoły z klas 1G, 2B, 2C wraz z nauczycielami Anną Bąblewską-Pastuszka i Jowitą Zygadło-Drożdżczytali fragmenty wielkich dzieł literatury w językach angielskim i włoskim.Prezentacje 60-sekundowych filmików można zobaczyć tutaj: https://tiny.pl/7p67f

81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego - 27.09.2020

Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w intencji ojczyzny, a następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Armii Krajowej.Podczas obchodów obecni byli parlamentarzyści oraz władze regionu, a nasze liceum reprezentował poczet sztandarowy szkoły w składzie:Olaf Sękowski, Alicja Wielgus, Natalia Szczepanek.

Autor tekstu i zdjęć: p. Rafał Sękowski

{gallery}kronika/1920/7_2020{/gallery}

Zobacz więcej ...

 BOHATEROWIE WRACAJĄ DO SZKÓŁ

 "Bohaterowie wracają do szkół" - Tak brzmi motto kampanii, którą przygotowano z myślą o nauczycielach. 

Do 7 października 2020 roku uczniowie mieli możliwość napisać komentarze na wskazanej stronie internetowejmające na celu podziękowanie oraz pogratulowanie pedagogom za ich ciężką pracę,wysiłek oraz wytrwałość podczas nauczania zdalnego obowiązującego w czasie pandemii COVID-19.Nasza szkoła znalazła się w gronie zwycięzców, dzięki wspaniałym komentarzom napisanych przez uczniów.Nagrodą w konkursie był kosz pełen słodyczy dla całego grona pedagogicznego.

Serdecznie gratulujemy zarówno nauczycielom jak i uczniom!

tekst: Maja Mroczek - klasa 1c

 bohaterowie

 „Norwid” pamięta

 Dzień Wszystkich Świętych jest celebrowaniem pamięci i wspomnień.Z tej okazji, przy tablicach upamiętniających Zbrodnie Katyńskie,na szkolnym Miejscu Pamięci - w hołdzie patriotom – ofiarom stalinizmu zapłonęły symboliczne znicze.

W czasie pandemii, która zakłóciła spokój naszych domów,społeczność III LO przekazała komunikat: „Na przekór zagrożeniu – CZCIMY i PAMIĘTAMY”.

2

1

Dwa medale w martwym ciągu!!!

29 listopada w Klubie Sportowym Tęcza Kielce rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwaw Martwym Ciągu.Do rywalizacji przystąpiło blisko 40 zawodników z naszego regionu, a wśród nich uczniowie Norwida:Olaf Sękowski i Łukasz Moskwa.

Olaf w kategorii do 59 kg z wynikiem 100 kg zajął pierwsze miejsce , a Łukasz w kategorii do 74 kg z wynikiem 140 kg zajął trzecie miejsce .

Gratulacje!!!

Konkurs „Pozytywne społeczeństwo”

Zadaniem konkursowym było przygotowanie filmu trwającego od 1 do 5 minut, dotyczącego profilaktyki przemocy, uzależnień, przestępczości lub agresji.

            Otóż…. taki film nagrały dziewczęta z klasy 2Cg – Ala, Zuzia i Kamila. Zwracamy się do Was z prośbą o zagłosowanie na ich pracę konkursową pod tytułem „Nie jesteś sam, nie jesteś sama”. Wasz głos jest bardzo cennyJ A zagłosować możecie w bardzo prosty sposób, dając lajka pod pracą na Facebooku (1 głos) lub przez aplikację „Pozytywne społeczeństwo” (1 głos liczony jest jak 3!!!!).

Głosowanie trwa od 2 grudnia do 12 grudnia 2020 roku!!!!!!          

Do kolejnego etapu, czyli decydującego głosu jury, zostanie przyjętych tylko 10 filmów z największą liczbą głosów.

Zachęcamy do głosowania

Link: https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3323993877710140&id=1724286897680854

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ Z ŻYCZENIAMI

W JĘZYKU ANGIELSKIM pt. "CHRISTMAS CARD"

Cele konkursu:1. Doskonalenie umiejętności uczniów w zakresie posługiwania się językiem angielskim.2. Rozwijanie zdolności plastycznych, wyobraźni oraz aktywności twórczej młodzieży.

Regulamin konkursu:1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów III LO z oddziałami integracyjnymi im. Kamila Cypriana Norwida w Kielcach.2. Zadaniem uczestników jest wykonanie kartki świątecznej z oryginalnymi życzeniami w języku angielskim. Kartka może być wykonana dowolną techniką i w dowolnym rozmiarze.Kartki musi zawierać życzenia w języku angielskim.3. Udokumentowanie: wykonanie zdjęcia kartki świątecznej, wykonanie trzech zdjęć z procesu tworzenia kartki oraz wysłanie na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.4. Prace uczestników oceniane będą pod kątem:- zgodności z tematem,- poprawności językowej,- ogólnego wrażenia artystycznego wykonanej pracy,- oryginalności, pomysłowości, wkładu pracy, estetyki wykonania.5. Każda praca musi zawierać następujące dane:- imię i nazwisko autora pracy oraz klasę.6. Termin wysłania prac: 18.12.2020 r.Rozstrzygnięcie konkursu: 20.12.2020 r.7. Najpiękniejsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Naszej Szkoły. Dodatkowo, laureaci kartek otrzymują nagrodę rzeczową.

Organizator konkursu:p. Martyna Wójcik

knkjpg

Życzenia Świąteczne

wigilia2020

Olimpiada 

Marta Sala, uczennica klasy 2Bg, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Znajomości Afryki, której organizatorem jest Uniwersytet Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.www.olimpiada.uksw.edu.pl

Nagrodami dla laureatów i finalistów Olimpiady Znajomości Afryki są indeksy na studia na następujące uczelnie:Uniwersytet Stefana Wyszyńskiego w Warszawie:Teologia, Dziennikarstwo i Komunikacja społeczna, ReligioznawstwoUniwersytet Warszawski:Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Europeistyka –studia europejskie,Wydział Polonistyki(Instytut Filologii klasycznej –Filologia Polska)Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie: Nauki o rodzinie, TeologiaUniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu: EtnologiaUniwersytet Śląski w Katowicach: Geografia, Indywidualne Studia Międzyobszarowe, Teologia, Nauki o RodzinieUniwersytet Jagielloński w Krakowie: Laureaci i finaliści mogą wykorzystać swoje uprawnienia na tych kierunkach, gdzie w kwalifikacji uwzględniany jest przedmiot wiedza o społeczeństwie.

msala

     Kamil Śmiglarski, uczeń klasy 3B, zakwalifikował się do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej.

Organizatorem Olimpiady jest Polskie Towarzystwo Geograficzne. Do realizacji Olimpiady Geograficznej Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Geograficznego powołuje Komitet Główny Olimpiady Geograficznej, składający się z członków Towarzystwa oraz innych osób, legitymujących się wiedzą i doświadczeniem potrzebnym do prawidłowej realizacji zadania.www.olimpiadageograficzna.edu.pl

Olimpiada Geograficzna działa od roku szkolnego 1974/75.Od początku działalności Olimpiady Geograficznej jej głównymi celami są: rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią i naukami geograficznymi, wykrywanie i rozwijanie uzdolnień, pobudzanie do twórczego myślenia, podnoszenie poziomu wiedzy geograficznej uczniów i umiejętności jej zastosowania w działaniu praktycznym.Ponadto celami olimpiady są: wyłanianie uczniów – zawodników na zawody i olimpiady międzynarodowe, zapewnianie dopływu lepiej przygotowanych do studiów kandydatów do szkół wyższych, podnoszenie poziomu nauczania oraz popularyzacja nowych osiągnięć naukowych wśród nauczycieli pracujących z uczniem zdolnym.

Opiekun i autor tekstu: p. Anna Banaś

msala

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ Z ŻYCZENIAMIW JĘZYKU ANGIELSKIM pt. "CHRISTMAS CARD"

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim pt. "CHRISTMAS CARD". Uczniowie za pomocą najróżniejszych technik wykonały kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. Wszystkie prace były wyjątkowe. Komisja, która oceniła kartki i wyłoniła zwycięzców miała niezwykle trudne zadanie do wykonania. W ocenie prac brano pod uwagę zarówno stronę plastyczną oraz językową. Po naradzie zostały wybrane najciekawsze prace.Oto lista laureatów konkursu:1. miejsce Marta Sala kl. 2Bg2. miejsce Karolina Szemraj kl. 1E3. miejsce Aleksandra Korban kl. 2BgWyróżnienie: Rafał Błaszczak kl. 1C, Kinga Maleszak kl. 2Dg, Amelia Bujak kl. 1E, Bartosz Nosek kl. 1BWszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe pomysły i piękne prace,a nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się po powrocie do szkoły.

Poczta Walentynkowa

Z przyczyn oczywistych nasza Norwidowska poczta nie zadziałała w sposób tradycyjny. Aby przesłać anonimową Walentynkę komuś z uczniów (czy nauczycieli ;) ), uczniowie mogli skorzystać z innej drogi. Przygotowywali Walentynkę (Word, PDF, lub inny ..., w nazwie dokumentu wpisywali imię, nazwisko i klasę adresata a następnie przesyłali przez pocztę dziennika elektronicznego do opiekunki SU. 14 lutego Walentynka została przesłana do adresata. Był to w zdalnych warunkach pewny sposób na zachowanie tradycji szkolnej i anonimowości przesyłki jednocześnie. Wielu uczniów skorzystało z tej możliwości i przesłało pozdrowienia Norwidziakom bliskim ich sercu.

Opiekunka SU

p. Justyna Kopycińska

walentynki

Rozstrzygnięcie konkursu na świąteczną dekorację "sali"

Największy odsetek uczniów danej klasy na banerze decydował o miejscu w rywalizacji.

Oto wyniki:

I miejsce – kl.2 „A”

II miejsce – kl.2 „Bg”

III miejsce ex aequo – kl. 1 „A” i 2 „D’

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.

Cieszymy się, że mimo zdalnego nauczania byliście razem... Dziękujemy również wychowawcom, którzy przyłączyli się do swoich klas.

Dyrekcja i organizatorka konkursu – p. Justyna Kopycińska

P.S. Lista nagród u przewodniczących klas

 

Wybory do szkolnych władz SU już 12 lutego!

12 lutego, za pośrednictwem Teams, odbędą się wybory przewodniczącego / przewodniczącej szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Każdy z uczniów otrzyma link do anonimowego oddania głosu.

Oto dwójka kandydatów (kolejność alfabetyczna), podejmujących rękawicę i chętnych do pracy dla Was, społeczności liceum Norwida:1. Iwona Kamińska kl. 2 Bg2. Mateusz Urbanowski kl. 2 Ag

W sobotę zaprezentują swoje pomysły na działalność SU, z nadzieją na jak najszybszy powrót do nauki stacjonarnej i do naszego kochanego Norwida.

 sum

sui

Wyniki wyborów Samorządu Uczniowskiego.

Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego III LO - został Mateusz Urbanowski kl. 2Ag (54% głosów),

a wiceprzewodniczącą została - Iwona Kamińska kl. 2Bg  (46% głosów)

mateusz  iwona

Gratulujemy i życzymy obojgu owocnej pracy na rzecz społeczności Norwida.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy za pracę ustępującemu przewodniczącemuMichałowi Szkalejowi i Wiktorii Szczepanek - życzymy powodzenia na maturze!

Dyrekcja III LOOpiekun SU - p. Justyna Kopycińska

Wyniki konkursu na najlepszą frekwencję w I semestrze 2020/2021!

I miejsce - kl. 1b - 96,29% - 3 dni*II miejsce - kl. 1d - 94,73% - 2 dni*III miejsce - kl. 1c - 94,47% - 1 dzień*

* Dni bez sprawdzianów (do wykorzystania do końca roku szkolnego)klasa ustala wcześniej z wychowawcą, który pocztą dziennika wysyła informacjęz określonymi datami do nauczycieli uczących w tej klasie.

Wyniki pozostałych klas:klasa % frekwencja - I semestr1a - 93.51b – 91.961c – 94.361d – 94.691e - 91.921f - 90.291g - 92.392a - 90.212b - 88.342c - 90.552d - 92.22e - 85.822f - 85.812ag - 89.442bg - 89.512cg - 87.952dg - 89.832eg - 87.162fg - 87.4

Gratulujemy wygranym, a pozostałych zachęcamy do naśladownictwa!Opiekun SU

  

ŚWIĘTOKRZYSKI PROGRAM STYPENDIALNY

 Miło nam poinformować, że w wyniku decyzji podjętej przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, kolejna uczennica naszego liceum dołączyła do grona stypendystów "Świętokrzyskiego programu stypendialnego". Jest to Aleksandra Korban z kl. 2Bg, a opiekunką czuwającą nad realizacją opracowanego planu rozwoju - wychowawczyni klasy p. Justyna Kopycińska.

Celem programu stypendialnego jest wspieranie uzdolnionych uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki nauczania w dziedzinach zapewniających rozwój nie tylko samego stypendysty, ale również naszego regionu.

PROGRAMSTYPENDIALNY

VIVID PAINTING (pol. żywy obraz) - sposobem na kwarantannę !

 Weź udział w zabawie konkursowej!

W związku z napływającymi prośbami o przedłużenie terminu dostarczania prac na konkurs „vivid painting” informujemy, iż termin zostaje przedłużony do 20 kwietnia 2021.Zachęcam do wzięcia udziału w zabawie konkursowej „vivid painting”.Co to takiego?Żywy obraz (ang. vivid painting; franc. Tableau vivant) – rekonstrukcja dzieła malarstwa lub rzeźby, tworzona przy udziale ludzi, przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę.Zatem wybieracie reprodukcję dowolnego obrazu malarstwa amerykańskiego, upodabniacie się do bohatera tego obrazu i wykonujecie sobie zdjęcie. Swoją fotografię zestawiacie z wybranym obrazem.Propozycja dzieł malarzy amerykańskich znajduje się w załączniku o nazwie Vivid painting - żywy obraz.

Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Naszej Szkoły. Laureaci otrzymują nagrody rzeczowe. Dodatkowo, uczestnicy otrzymają dodatkowe punkty z zachowania!Zapraszam do wzięcia udziału;-) Zdjęcia, proszę wysyłajcie do dnia 20.03.2021 roku na poniższy adres e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Organizator konkursu,Martyna Wójcik- nauczyciel języka angielskiego

R E K R U T A C J A  2 0 2 1 / 2 0 2 2

PROFILE KLAS 2021/2022

1 A – klasa POLITECHNICZNAprzedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatykaprzedmioty punktowane: j. polski, matematyka, fizyka, informatykajęzyk pierwszy: j. angielski język drugi: j. niemiecki lub j. hiszpańskiliczba miejsc: 33

1 B – klasa EKONOMICZNAprzedmioty rozszerzone: matematyka, geografia, j.angielskiprzedmioty punktowane: j. polski, matematyka, geografia, j.angielskijęzyk pierwszy: j. angielskijęzyk drugi: j. niemiecki lub j. włoskiliczba miejsc: 33

1 C – klasa PRAWNICZAprzedmioty rozszerzone: j. polski, historia, wosprzedmioty punktowane: j. polski, historia, wos, matematykajęzyk pierwszy: j. angielskijęzyk drugi: j. niemiecki lub j. hiszpańskiliczba miejsc: 33

1 D – klasa MEDYCZNAprzedmioty rozszerzone: biologia, chemiaprzedmioty punktowane: j. polski, matematyka, biologia, chemiajęzyk pierwszy: j. angielskijęzyk drugi: j. niemiecki lub j. hiszpańskiliczba miejsc: 33

1 E – klasa DZIENNIKARSKA - klasa integracyjnaprzedmioty rozszerzone: j. polski, historiaprzedmioty punktowane: j. polski, matematyka, j. angielski, historiajęzyk pierwszy: j. angielskijęzyk drugi: j. niemiecki lub j. rosyjskiliczba miejsc: 20

1 F – klasa JĘZYKOWA - klasa integracyjnaprzedmioty rozszerzone: j. angielski, historiaprzedmioty punktowane: j. polski, matematyka, historia, j. angielskijęzyk pierwszy: j. angielskijęzyk drugi: j. niemiecki lub j. rosyjskiliczba miejsc: 20

Uczennica klasy 2 Bg - Monika Szymczuch, zakwalifikowała się do finału V Ogólnopolskiego konkursu"Bliżej pszczół" organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.W finale zmierzy się z 40 uczestnikami z całej Polski, wykazując się wiedzą o biologii pszczółoraz ochrony środowiska naturalnego. Konkursowi patronuje szereg państwowych instytucji (poniżej),zwycięzcy mogą zdobyć wiele cennych nagród, a nagrodą główną jest indeks wydziału lubelskiej uczelni.

 Trzymamy kciuki za uczennicę Norwida, opiekunka - p. Justyna Kopycińska

 

 plakat

Uwaga Norwidziaki!

Konkurs pt. "Internet-nauka-AKCJA"Celem konkursu jest przedstawienie w postaci krótkiej parodii typowych sytuacji z jakimi spotykacie się podczas lekcji zdalnych.Zapraszamy do wzięcia udziału.Atrakcyjna nagroda dla każdego z członków nagrodzonego zespołu.

Regulamin konkursu:

Celem konkursu jest przedstawienie “typowych sytuacji” z lekcji zdalnych, na zasadzie parodii, w postaci krótkiego filmiku.1. Osoby, które chcą wziąć udział dobierają się w maksymalnie 5 osobowe grupy. Wszyscy uczestnicy danej grupy muszą być z tej samej klasy.2. Uczniowie biorący udział mają za zadanie nagrać krótki filmik od 2 do 5 minut, w którym przedstawią zachowania, z którymi na co dzień spotykamy się podczas lekcji zdalnych.3. Filmiki przesyłacie na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. do 07.03.2021.4. Wasze prace zostaną ocenione przez komisję złożoną z przewodniczących wszystkich klas oraz umieszczone na naszym fanpage’u, dzięki czemu wy też będziecie mogli oddać swój głos poprzez zareagowanie na dany post. Do kryteriów oceniania należą: pomysłowość i oryginalność, zgodność z tematem, zaangażowanie oraz jakość filmu.5. Do wygrania będą talony na “zwolnienie od pytania”.6. Filmiki nie mogą naruszać godności żadnego z nauczycieli ani uczniów, nie mogą też być nagraniem żadnej ze zdalnych lekcji.

Zachęcamy do udziału,Mateusz Urbanowski, Iwona Kamińska - Samorząd Uczniowski.

kakcja

Życzenia Wielkanocne

swieta

DZIEŃ WIOSNY

W ramach zdalnych obchodów Dnia Wiosny, Samorząd Uczniowski zorganizował Wiosenny Turniej Gier.

Do udziału zgłosiło się ponad 200 uczniów. W drodze losowania zostali oni podzieleni na drużyny, które w systemie turniejowym zmagały się w League of Legends, Rocket League nad CS. Wszyscy uczniowie mieli również możliwość rozwiązania wiosennego quizu, w którym nagrodą był 'talon' na zwolnienie z pytania. Pomimo pandemicznych ograniczeń i zamknięcia w domowych pieleszach, mieliśmy możliwość doświadczenia namiastki ogólnoszkolnej integracji. Miejmy nadzieję, że kolejny Dzień Wiosny będzie się mógł odbyć zgodnie z wieloletnią tradycją naszego liceum...

opiekun SU - p. Justyna Kopycińska

turniej zał 1 turniej zał 2

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Miło nam poinformować, że po pomyślnym przejściu 2 etapów XIX edycji Olimpiady Znajomości Afryki, nasza uczennica Marta Sala z kl.2 Bg zakwalifikowała się do jej ogólnopolskiego finału,który odbędzie się 14 kwietnia 2021 r. w formie stacjonarnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Trzymamy kciuki.

wychowawczyni: p. J. Kopycińska

81 Rocznica Zbrodni Katyńskiej – PAMIĘTAMY !!!

13 kwietnia 2021 roku przypada 81 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został ustanowiony w hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej.Święto zostało uchwalone 14 listopada 2007 roku przez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

W związku z tym ważnym wydarzenieniem Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymiim. C. K. Norwida w imieniu całej społeczności szkolnej, oddała hołd ofiarom zbrodni katyńskiej,zapalając znicze przy tablicy pamiątkowej, znajdującej się na terenie szkoły.

Młodzież „Norwida” od lat kultywuje tradycję i pamięć o ofiarach katyńskichoraz dba o swój wszechstronny rozwój, między innymi poprzez kształtowaniepoczucia tożsamości narodowej i kulturowej.

Marta Sala z klasy 2Bg finalistką Olimpiady Znajomości Afryki

14 kwietnia 2021 roku, uczennica klasy 2Bg, Marta Sala wzięła udział trzecim etapie,centralnym XIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Znajomości Afrykina Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Do finału zakwalifikowała się jako jedyna spośród uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych woj. świętokrzyskiego.

Laureaci i finaliści tej olimpiady, otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz indeksy Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Serdeczne gratulacje.

Marta Sala 1

W dniach od 8 do 10 kwietnia 2021 r. zakończył się tegoroczny finałOlimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Kim jestem? chrześcijańskie spojrzenie na człowieka”.

Z powodu panującej pandemii ostatnia część olimpiady miała charakter zdalny.

Wzięło w niej udział około 80 uczestników z całej Polski,w tym Aleksandra Galanek, uczennica klasy 2Bg.

Miło nam poinformować, że została ona tegoroczną finalistką tegoż konkursu.

Wszyscy finaliści jako nagrodę otrzymali indeksy na wybrane kierunki studiów.

Gratulując wszystkim uczestnikom udziału oraz włożonej pracy i wysiłku, pozostaje tylko życzyć wytrwałości w zdobywaniu wiedzy na przyszłych studiach.

ks. Tomasz Pańczyszyn

 Pożegnanie maturzystów

2 czerwca nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Dzień Sportu Szkolnego.

Uczniowie rywalizowali w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną.

Konkurencje sportowe były przeplatane pokazami tańca przez szkolną grupę cheerleaderek.

Gościnnie wystąpił zespół Pactum Scyzory Kielce. Zawodnicy dali pokaz gry w koszykówkę na wózkach.

Na zakończenie imprezy nauczyciele zagrali mecz koszykówki z reprezentacją uczniów.

Dzień Dziecka z fundacją dr Clown

 Dzisiaj Doktorzy Clowni zawitali pod okna III Oddziału Chorób Dziecięcych oraz Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.Fundacja Dr Clown przy współpracy z firmą Danone Nutricia przygotowała prezenty dla najmłodszych.Do dzisiejszej załogi Doktorów Clownów dołączyli: Pani Agata - przedstawiciel firmy Nutriciaoraz uczniowie III LO w Kielcach im. Cypriana Kamila Norwida z opiekunkami p. Katarzyną Pelc i Teresą Jakubowską.

Poznaliśmy mistrzów Norwida w siatkówce !!!

 15 czerwca osiem reprezentacji klasowych dziewcząt i cztery chłopców rywalizowały o tytuł najlepszych siatkarek i siatkarzy w szkole.Zawody pań zwyciężyła klasa 2D, drugie miejsce zajęła drużyna 2B, a na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z 2Dg.Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Lachowska.Wśród chłopców zwyciężyła klasa 2Ag, drugie miejsce zajęli reprezentanci 2B, na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z 2A.Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Kościelniak.

Gratulacje dla wszystkich siatkarzy!!!

  

Mistrzostwa "Norwida" w tenisie stołowym !!!

 16 czerwca rozegrane zostały Mistrzostwa Norwida w tenisie stołowym. Na trzech stołach o tytuł najlepszej tenisistki i tenisisty rywalizowały cztery zawodniczki i trzynastu zawodników. Wśród dziewcząt zwyciężyła Nikola Kowalska, która w zawodach nie oddała ani jednego seta, druga była Zuzanna Skowronek, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Galanek. Chłopcy rozegrali ponad 60 meczy, a zawody wygrał bez żadnej porażki Tomasz Gumuła, na drugim stopniu podium stanął Filip Dorowski, trzecie miejsce zajął Piotr Kosiński.

Gratulacje dla zwycięzców!!!

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH

ul. Jagiellońska 4
25-613 Kielce


tel. 41 367 61 61

fax 41 367 69 19


sekretariat: 3lo@3lo.kielce.pl
dyrektor szkoły: dyrektor@3lo.kielce.eu


Polityka plików cookies
Deklaracja dostępności
RODO


 

Image