Image
Image
Image
Image
Image

Kronika

2009-2010

ROK SZKOLNY 2009/2010

1 września 2009

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 przybyli tłumnie nasi uczniowie...Wszyscy bardzo tęsknili za szkołą, nie mogli się doczekać końca wakacji ...Promienieli radością i optymizmem.

Pan Dyrektor przywitał uczniów klas II i III o godz.9.00 zaś uczniów klas I o godz. 10.00.

wrzesień 2009

OBÓZ INTEGRACYJNY W BOCHEŃCU

Na początku września 2009 roku nauczyciele zorganizowali obóz integracyjny dla młodzieży klas I. W tym roku uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wyjechali do Bocheńca. Ośrodek bardzo ładny, z boiskami sportowymi, miejscem na ognisko, a także basenem rekreacyjnym. Zabawom sportowym nie było końca. Nauczyciele WF przygotowali nawet pokaz ratownictwa wodnego. Wszyscy wspaniale się bawili.

 

 

12 września 2009

GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

12 września 2009 odbyła się w naszej szkole GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW,zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Uczniowie mogli kupić i sprzedać podręczniki szkolne.

wrzesień 2009

ŚLUBOWANIE KLAS I

 

 

18  września 2009

RAJD EDUKACYJNY "SZLAKAMI WALK WOJNY OBRONNEJ 1939 W REGIONIE ŚWIĘTOKRZYSKIM"

W rajdzie wzięło udział blisko 50 uczniów wraz z nauczycielami, którzy reprezentowali:VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach, VII LO im. J. Piłsudskiego w Kielcach, Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach,III LO im. C.K. Norwida w Kielcach, I LO im. S. Żeromskiego w Kielcach, Zespół Szkół Leśnych im. R. Gesinga w Zagnańsku oraz Stowarzyszenie Orląt Armii Krajowej w Kielcach.

Rajd rozpoczął się w miejscowości Samsonów, gdzie młodzież miała za zadanie dotrzeć do pomnika poświęconego ofiarom II wojny światowej z terenu Zagnańska, Samsonowa, Janaszowa, Kołomani, Umru i Ćmińska oraz do mogiły żołnierza Wojska Polskiego poległego w czasie wojny obronnej na terenie Samsonowa. Następnie uczestnicy rajdu udali się do Kołomani, gdzie ich celem było zlokalizowanie pomnika poświęconego partyzantom Armii Krajowej poległym na tym terenie w wyniku walki z hitlerowcami w czerwcu 1944 r. W trakcie marszobiegu na trasie Długojów, Szałas, Wilczy Bór, Staw Bunkier, Rogowy Słup młodzież dotarła do kolejnych miejsc upamiętniających wydarzenia z okresu II wojny światowej (mogiły nieznanego ułana z Wydzielonego Oddziału Wojsk Polskich mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala", pomnika ofiar poległych i pomordowanych w Szałasie oraz pomnika poświęconego "Hubalczykom" w miejscu zwycięskiej bitwy z Niemcami w kwietniu 1940r.). Po zakończeniu marszobiegu w miejscowości Belno wszyscy uczestnicy rajdu udali się do miejscowości Zagnańsk, gdzie na cmentarzu parafialnym złożono kwiaty i zapalono znicze na zbiorowej mogile żołnierzy Wojska Polskiego poległych w bitwie pod Barczą we wrześniu 1939r.

Na zakończenie rajdu odbyło się ognisko oraz wręczenie dyplomów i nagród. Uczestnicy reprezentujący naszą szkołę:  Śliwa Maciej, Tomaszewski Jakub, Regiel Jakub, Hajduk Paulina, Rubak Magdalena.

Opiekun grupy : mgr KONRAD LUCIAK

 

9 października 2009

ZMARŁA DOMINIKA KITLIŃSKA

Uczennica II klasy naszej szkoły - Dominika Kitlińska zmarła w nocy z czwartku na piątek w klinice Antoine Béclere w podparyskim Clamart. Cierpiała od lat na niewydolność serca i płuc.

8 października, w czwartek rano stan zdrowia Dominiki znacznie się pogorszył. Serce Dominiki zatrzymało się na kilkanaście minut. Po reanimacji Dominika pozostawała w śpiączce. W piątek rano serce Dominiki przestało bić, odeszła na zawsze ...

Pozostanie w naszej pamięci.

 14 października 2009

DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

 

11 listopada 2009

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to święto obchodzone w naszej szkole bardzo uroczyście.W tym dniu młodzież naszej szkoły wystąpiła w programie artystycznym opracowanym i przygotowanym przez panią Jolantę Herman.Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim obecnym zaproszona orkiestra,w której grała jedna z naszych uczennic.Uczniowie, którzy występowali w akademii:

klasa IIIc:Aleksandra Grzęda, Izabela Kubicka, Katarzyna Szewczyk, Marta Zgryza, Dominik Skrzyniarz, Artur Tutaj, Mateusz Zbróg

klasa IIb: Andrzej Osmenda

klasa IIc:Milena Banaś, Ilona Pałyga

klasa Ia:Konrad Dudzic, Hubert Kozieł, Dominik Siadul, Dawid Szustak

klasa Id:Katarzyna Gunerka, Małgorzata Iwan, Joanna Paluch, Justyna Rosińska, Maya Samek, Patrycja Skrzeczowska, Klaudia Szczepańska, Klaudia Zychiewicz, Mikołaj Bujarski, Ludwik Pisarski

klasa Ig:Małgorzata Główka

 

 

30 listopada 2009

ANDRZEJKI

30 listopada młodzież i nauczyciele naszej szkoły bawili się wspólnie na imprezie andrzejkowej,

przygotowanej przez samorząd szkolny. W programie znalazły się, między innymi, okolicznościowe wróżby, skecze oraz konkursy z nagrodami - głównie dla Andrzejów. Scenariusz zabawy powstał z pomysłów klasy I "e", której uczniowie wcielili się również w role aktorów i konferansjerów. Imprezę prowadziły: Marta Baran i Marta Malec, a jej gwiazdą był, bez wątpienia, nomen omen Andrzej Osmenda z klasy II b.

 

 

 2 grudnia 2009

SZKOLNE ELIMINACJE OLIMPIADY JĘZYKA ROSYJSKIEGO

W naszej szkole, język rosyjski cieszy się dużą popularnością. Dlatego też, co rok do nauczycielitego języka zgłasza się dużo chętnych, którzy chcą wziąć udział w szkolnych eliminacjach.

Eliminacje do XLI Olimpiady Języka Rosyjskiego odbyły się 2 grudnia o godzinie 9.00.Udział wzięły uczennice klas I, II i III:

1. Monika Hochel - klasa 3g  2. Marta Chrabąszcz - klasa 3g3. Sylwia Sadowska - klasa 3c4. Karolina Kondracka - klasa 2c5. Sylwia Pawelec - klasa 1e6. Magdalena Królik - klasa 1e7. Marta Chrzanowska - klasa 1e8. Kinga Kurp - klasa 1e

Skład komisji:

pan Rafał Nowak (dyrektor szkoły) - przewodniczący pani Lubow Prokoppan Krzysztof Tomczyk

Do etapu wojewódzkiego, z bardzo dobrymi wynikami dostały się:

1. Monika Hochel - klasa 3g  2. Marta Chrabąszcz - klasa 3g 3. Sylwia Sadowska - klasa 3c 4. Karolina Kondracka - klasa 2c 5. Sylwia Pawelec - klasa 1e 6. Magdalena Królik - klasa 1e

 

15 grudnia 2009

AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - SPRZEDAŻ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

15 grudnia odbyła się w naszej szkole sprzedaż kartek świątecznych, wykonanych przez młodzież pod kierunkiem opiekunki SU, pani Justyny Kopycińskiej. Pocztówki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców przybyłych tego dnia na wywiadówkę.

Nad kolportażem czuwała druga z opiekunek Samorządu, pani Elżbieta Pruchnicka.

W akcję zaangażowały się uczennice z klas:

IId: Ewa Pięta, Iwona Raczyńska, Klaudia Szostak

IIIf: Dominika Skrobacz, Katarzyna Widurska

Ie: Andżelika Sakwa.

Uzbierana tego dnia kwota w wysokości 180zł została przeznaczona na potrzeby SU III L.O.

15 grudnia 2009

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ SPORTOWY

 

 

 16 grudnia 2009

WIZYTA GOŚCI Z UKRAINY

W środę 16 grudnia 2009 roku naszą szkołę odwiedziła delegacja gości z Ukrainy.

Dyrektorzy szkół z Winnicy odwiedzili nasze miasto. (zobacz film...)W trakcie swojej wizyty w Kielcach byli gośćmi naszego liceum. 

 

18 grudnia 2009

WIGILIA SZKOLNA

18 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia szkolna, na którą przybyli zaproszeni goście:ks. Biskup Marian Florczyk,Prezydent Miasta Kielc - Wojciech Lubawski, Przewodniczący Rady Miejskiej Kielc - Krzysztof Słoń, Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach - Maciej Długosz, Dyrektor VII LO w Kielcach - Jacek Sabat, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 w Kielcach - Władysław Zaucha, ks.proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach - Zygmunt Kostka,byli i obecni pracownicy oraz absolwenci i uczniowie III LO.

Wigilię przygotowała katechetka, pani Maria Kaleta.Program artystyczny przygotowała młodzież pod kierunkiem pani Jolanty Herman (oprawa muzyczna)i pani Małgorzaty Zaporskiej (recytacje). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

21 grudnia 2009

MŁODZIEŻ CZYTA PRZEDSZKOLAKOM

21 grudnia 2009 roku grupa uczniów III L.O., wraz z opiekunką Samorządu Uczniowskiego, panią Elżbietą Pruchnicką, wybrała się do Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach przy ulicy Chałubińskiego. Celem wizyty było zaprezentowanie dzieciom wierszy o tematyce świątecznej oraz wspólne śpiewanie kolęd.Młodzi widzowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację starszych kolegów z klas: IIc, IId, IIf, IIIe, IIIf oraz przez znaną, choć bardzo młodą, kielecką wokalistkę, Małgosię Główkę z klasy Ig. Dzieciaki  także popisały się recytacją i wykonywaniem "zimowych"piosenek. Przedświąteczne spotkanie licealistów z przedszkolakami zakończyło śpiewanie kolęd i pastorałek.Zapraszamy do obejrzenia GALERII. 

 

10 stycznia 2010

DEBATA "CZYM BYŁABY UNIA EUROPEJSKA BEZ POLSKI?"

10 stycznia 2010 roku w naszym liceum odbyła się debata „Czym byłaby Unia Europejska bez Polski?”. Okazją do zorganizowania tego spotkania był II etap konkursu wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Trzyosobowa drużyna - Karolina Długosz, Bartłomiej Kuśmierczyk i Dawid Piątekpod opieka pani Ewy Czerwińskiej podjęła się przygotowania tej debaty.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie służyli pomocą. Specjalnie na tę okazję wyeksponowano w szkole plakaty i broszury związane z Unią Europejską i państwami członkowskimi, nie mogło również zabraknąć flag Polski i Unii.

Półtoragodzinne spotkanie rozpoczęło się od powitania uczestników debaty i wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” i „Ody do radości”. W roli ekspertów wystąpili: europoseł pan Jacek Włosowicz, dyrektor III LO pan Rafał Nowak oraz nauczyciel wiedzy o społeczeństwie pan Andrzej Wysocki.

Mimo zaproszenia w debacie nie mogli uczestniczyć: posłanka Joanna Senyszyn i poseł Czesław Siekierski.

Po krótkich przemówieniach pana dyrektora i posła Włosowicza, szkolna drużyna przystąpiła do właściwej części spotkania. Uczniowie ciekawie i rzeczowo przedstawili najważniejsze informacje związane z historią, działalnością, rozwojem i rolą Unii Europejskiej. Prezentacji słownej towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez Pawła Gajosa i Damiana Margolaka.

Kolejnym etapem były pytania do ekspertów. Karolina Długosz, Bartłomiej Kuśmierczyk i Dawid Piątek usiłowali uzyskać od nich jak najwięcej informacji. Goście odpowiadali na pytania, zarówno dotyczące Traktatu Lizbońskiego, jak i korzyści płynących z bycia członkiem Unii Europejskiej. Publiczność również miała kilka pytań.

Na zakończenie pan Jacek Włosowicz podziękował za zaproszenie i w krótkim podsumowaniu wyraził nadzieję na rozwój Unii i Polski.

Debatę uświetnił występ uzdolnionej wokalnie i muzycznie grupy uczniów z III LO. Wystąpili: Dominik Skrzyniarz, Małgorzata Iwan, Joanna Paluch, Małgorzata Główka, Ilona Pałyga, Marta Zgryza, Mateusz Zbrog i Artur Tutaj.

 

15 stycznia 2010

BAL STUDNIÓWKOWY

Minęła Studniówka... Oj, minęła!Bal studniówkowy maturzyści z III L.O., niestety, mają już za sobą.Niestety, ponieważ impreza taka jak ta, zorganizowana 15 stycznia bieżącego roku w hotelu "Łysogóry", miała nadzwyczajny charakter! Wracając myślami do chwil z tamtej nocy, chciałoby się wykrzyczeć znów: "Niech żyje bal !!!"      Nic nie jest w stanie oddać klimatu, który w tym czasie panował na sali… Niestety, nie da się uchwycić tych pięknych chwil... no, chyba, że mieliście cyfrówki :)Minęła studniówka.... Czy z wielkim hukiem..? Z ogrrromnym :) ! Stokroć większym niż parking za szkołą, mocniejszym niż espresso kupione w automacie na parterze i głośniejszym niż ostatni remont! To się nazywa bal ! :)Dla wielu sobotni budzik powinien być ostatnim budzikiem. Doskonale znane wszystkim maturzystom majowe dni już za pasem... Tamte dźwięki budzika, które odzywały się  16 stycznia, były niezwykle nieznośne, niewygodne oraz - dla wielu z nas - bardzo.. bolesne:) Zwłaszcza, że kilka godzin wcześniej zakończyliśmy zabawę, która okazała się ziszczeniem naszych snów :) . Obecnie apelujemy! Do książek, Bracia! Za chwilę matura!!!Jeśli jednak - odpukać -"coś" nie pójdzie po naszej myśli i okaże się, iż, wychodząc z sali, stwierdzimy,że "znowu jakieś głupie dali!", to będzie znaczyło, że nadszedł czas na kolejny cytat z „wielkiego klasyka”: "…Znów za rok matura…".Autor tekstu: Jacek Stankowski – maturzysta z klasy III „e”

 

12 luty 2010 - DZIEŃ EUROPEJSKI 

Dnia 12 lutego 2010r. już po raz trzeci odbył się w naszej szkole "Dzień Europejski". Każdego roku impreza ta odbywa się pod innym hasłem, w tym roku hasłem przewodnim było: "Jedna Europa - bogactwo kultur". Sala gimnastyczna, na której odbywała się impreza była pięknie udekorowana, jak również korytarz. W zabawie uczestniczyli uczniowie kl. I - III, którzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując prezentacje wcześniej wylosowanego państwa spośród 27 krajów Unii Europejskiej. Na prezentację składał się występ artystyczny oraz charakterystyczne potrawy dla kuchni danego państwa. Uczestnicy imprezy musieli także wykazać się znajomością mapy Europy, flag i stolic państw UE oraz popularnych utworów muzycznych.Z największą aprobatą, zarówno publiczności jak i jury, spotkały się prezentacje następujących klas:1) II b - kultura Niemiec2) II f - kultura Wielkiej Brytanii3) I c - kultura Szwecji Klasa II b w ubiegłym roku również zajęła 1. miejsce prezentując kulturę Danii. Podczas "Dnia Europejskiego" został również rozstrzygnięty konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Do jego finałowego etapu zakwalifikowali się:- Dominik Siadul (Ia)- Damian Sideł (Id)- Artur Jankowski (IIb) Tym "najlepszym z najlepszych" okazał się Artur Jankowski, który odpowiedział bezbłędnie na wszystkie wylosowane pytania. Nagrodą będzie wyjazd do Sztrasburga, ufundowany przez europosła Jacka Włosowicza. Drugie miejsce zajął Dominik Siadul, a trzecie Damian Sideł. Swoją obecnością podczas tego wyjątkowego dnia zaszczycili nas goście,którzy jednocześnie byli sponsorami nagród dla zwycięzców (pucharów, medali, słodyczy, itd.) m.in. asystenci europosła Jacka Włosowicza - pan wicemarszałek woj. świętokrzyskiego Zdzisław Wrzałka, p. Ramiączek z WSH. Na szczególną pochwałę zasługują także prowadzący imprezę:Maria Bielińska (IIIg) i Andrzej Osmenda (IIb). Imprezę rozpoczęła śpiewając hymny: Polski i UE oraz zakończyłapiosenką "We are the Champions" Małgorzata Główka.

 

12 luty 2010 - WALENTYNKOWY TURNIEJ SIATKÓWKI DRUŻYN MIESZANYCH 12 lutego w IV LO odbył się Walentynkowy Turniej Siatkówki Drużyn Mieszanych.

Nasza reprezentacja w składzie:Karolina Korczyńska, Karolina Szostak, Milena Nowak, Marta Baran, Aleksandra Borowiec, Marcin Głowienka, Piotr Olczyk, Dominik Siadul, Jan Osmenda

wywalczyła III miejsce.

Opiekun zespołu: pan Rafał Sękowski.

18 luty 2010 - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

 

Dnia 18.02.2010 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu na plakat promujący ideę integracji w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi  im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach.

Pomysłodawcą konkursu był Samorząd Uczniowski, a jego koordynatorem pan Tomasz Zemsta.      Plakat można było wykonać w dowolnej technice, ale to elektroniczna forma pracy przykuła uwagę jury. Zwyciężczynią okazała się trzecioklasistka Patrycja Oksińska. Patrycja otrzymała nagrody ufundowane przez SU oraz Dyrekcję szkoły.

4 marca 2010 - IX MISTRZOSTWA KIELC W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

 4 marca 2010 odbyły się już po raz czwarty w III LO IX Mistrzostwa Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Jak co roku nie zabrakło wielu dobrze zbudowanych i silnych nastolatków, którzy w rekordowej liczbie 40 zawodników wraz z opiekunami stawili się o godz. 9.00 w naszej hali. Po zważeniu i zweryfikowaniu uczestników konkursu oraz krótkiej przemowie dyrektora III LO pana Rafała Nowaka rozpoczęto zawody.

Ze względu na dużą liczbę startujących rywalizacja miała odbywać się w dwóch grupach. Pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy, którzy zaczynali wyciskać ciężary poniżej 100kg. W tej grupie znalazł się również reprezentant Norwida Wojciech Makowski, który mimo tego iż jest chłopcem niewidomym pokazał wszystkim swoją siłę i przy niewielkiej masie ciała (62kg) wycisnął 90 kg. W drugiej grupie startowali zawodnicy,którzy zgłosili w pierwszej próbie ponad 100 kg i tu zaczęła się prawdziwa walka o miejsca na podium. Startował tam nasz reprezentant Łukasz Gołąb, który zaliczył 105 kg. Jednak najsilniejsi okazali się już czwarty rok z rzędu uczniowie "Elektryka" zajmując czołowe dwa miejsca: Tomasz Romaniec z wynikiem 147,5 kg przy masie ciała 87kg (96 punktów Wilks'a) oraz Mateusz Kamizela z wynikiem 120kg przy masie ciała 66 kg (94 punkty Wilks'a), trzeci był Paweł Piecyk z "Informatyka", który zaliczył 155 kg ważąc 102kg (93 punkty Wilks'a). Na wyróżnienie zasłużyli również Mateusz Radomski, Dawid Syska oraz Wiktor Pałka. Zawody sędziowali sędziowie trzeciej klasy państwowej Kamil Strzelczyk i Rafał Sękowski (nauczyciel wf w naszej szkole), a sędzią głównym był pan Wojciech Kardynalski - sędzia międzynarodowy. Nagrody dla zawodników ufundowali:- Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach - pan Piotr Kotwica właściciel sieci sklepów z odżywkami dla sportowców: Sportpower oraz Vitaminshop.

Autor tekstu: pan Rafał Sękowski

  

15 marca 2010 - WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ DZIEWCZĄT

 15 marca 2010 odbył się w VI LO bardzo mocno obsadzony Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt. Drużyna pana Rafała Sękowskiego w składzie: Natalia Słoń, Monika Marek, Alicja Sołtys, Agnieszka Woźniak, Katarzyna Gunerka oraz Wioleta Gouda wywalczyła po wielkich emocjach III miejsce.

Najlepszą zawodniczką zespołu okazała się Natalia Słoń, która strzeliła 2 bramki.

  

17 - 19 marca 2010 - XV TARGI EDUKACYJNE - EDUKACJA 2010

W dniach 17 - 19 marca w Targach Kielce odbyły się po raz XV Targi Edukacyjne - EDUKACJA 2010.Nasze liceum jak co roku było jednym z uczestników.

Stoisko przygotowały:  p. Maria Kaleta i p. Anna Kopczyńska.

 

18 marca 2010 - V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ "GWIEZDNY KRĄG"

Po zorganizowaniu w styczniu debaty „Czym byłaby Unia Europejska bez Polski?” troje uczniów naszej szkoły: Karolina Długosz, Bartłomiej Kuśmierczyk i Dawid Piątek, awansowało do finału V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” organizowanej Słupsku. Nad dwoma pierwszymi etapami konkursu czuwała Pani Ewa Czerwińska, natomiast na finał pojechał z uczniami Pan Andrzej Wysocki. Delegacja Norwida wyruszyła pociągiem z Kielc 17 marca. Pierwszy wieczór poświęcili na przygotowania do konkursu oraz nawiązywanie znajomości z rówieśnikami. Następnego dnia udali się do Urzędu Miasta, gdzie o 10:00 rozpoczął się finał olimpiady. Drużyny z całej Polski musiały zmierzyć się z następującymi konkurencjami: obrona tezy w sporze z moderatorem, debata, scenka teatralna „Unia w krzywym zwierciadle” oraz quiz wiedzy o Unii Europejskiej. Nad przebiegiem rywalizacji czuwało sześcioosobowe jury. W piątek, 19 marca, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, na którą przybył między innymi poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa, który objął honorowy patronat nad konkursem oraz ufundował główną nagrodę – wyjazd studyjny do Brukseli. Uczniowie Norwida zajęli VI miejsce, pokonując w eliminacjach ponad 1000 uczniów z 50 szkół w całej Polsce. Po uroczystości miało miejsce spotkanie z Panem Wałęsą, na którym europoseł opowiadał o funkcjonowaniu parlamentu oraz udzielał odpowiedzi na pytania publiczności. Tym wydarzeniem zakończył się drugi, ostatni dzień olimpiady.

18 marca 2010 - MISTRZOSTWA KIELC W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

Nasi siatkarze pod okiem pana Rafała Latosa zajęli ostatecznie 4 miejsce w Mistrzostwach Kielc. Do brązowego medalu zabrakło im naprawdę niewiele. Gdyby choć w jednym z siedmiu rozegranych w finale meczy stracili tylko 3 punkty mniej lub zdobyli 3 punkty więcej mielibyśmy podium. Ale i tak należą im się wielkie brawa, gdyż to od wielu lat najlepszy wynik w siatkówce chłopców. Nasz zespół uległ jedynie "Budowlance", "Ściegiennemu" i "Sawickiej". A oto nasi siatkarze: Jacek Stankowski Marcin Głowienka Maciej Gawryś Piotr Olczyk Damian Kowalczyk Dominik Siadul Przemysław Szyszka Paweł Bracik Krzysztof Kałuża Norbert Woźniak Jan Osmenda Maciej Śliwa Tomasz Niewadził

 

19 marca 2010 - MAŁGORZATA GŁÓWKA FINALISTKĄ KONKURSU "ŚPIEWAJ I WALCZ"

 Wspaniały sukces odniosła nasza koleżanka z klasy Ig, Małgorzata Główka.

19 marca 2010 podziwialiśmy jej występ w pierwszym programie telewizji polskiej, w kolejnym odcinku z serii „Śpiewaj i walcz”. Małgosia walczyła śpiewająco i zakwalifikowała się do udziału w konkursie premier opolskiego festiwalu.

Małgosia jest  wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury „Zameczek”. Śpiewanie jest jej pasją i miłością. Niezwykle utalentowana, odnosi sukcesy w kraju i za granicą. 

19 marca 2010

DOBROSĄSIEDZKIE KLIMATY

22 marca 2010

KŁANIA SIĘ PRL

W dniu 22 marca w naszej szkole obchodzony był pierwszy dzień wiosny zwany dniem wagarowicza. Uczniowie: Ludwik Pisarski - II d, Olga Giemza, Jakub Regiel, Artur Jankowski, Andrzej Osmenda, Artur Opala z klasy II b, Marlena Sumara - III b, oraz Katarzyna Szewczyk III c pod opieką pani Marii Skup oraz pani Agaty Wzorek przygotowali przedstawienie pod hasłem „Kłania się PRL”.Scenariusz spektaklu został przygotowany na podstawie książki Stefanii Grodzieńskiej „Kłania się PRL” przez panią Agatę Wzorek. Wprowadzenie do widowiska stanowiła projekcja kronik tego okresu. Publiczności najbardziej przypadły do gustu fragment o zbieraniu stonki ziemniaczanej oraz opis bikiniarza. Spektakl składał się z kilku krótkich scen rozgrywających się w zaciszu domowym. Uczniowie wcielili się w role par małżeńskich borykających się z problemami ówczesnej rzeczywistości. Prezentowane scenki miały na celu pokazać styl życia i zachowania ludzi z okresu PRL. Kwestie wypowiadane przez młodzież przypadły do gustu uczniom naszej szkoły, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami. Spektakl zakończyła scena pt. „Straszny interesant”, w której Artur Opala i Andrzej Osmenda wcielili się w rolę urzędnika i petenta. Ogromny aplauz wśród publiczności i salwy śmiechu wywołał moment wprowadzenia przez interesanta (Andrzej Osmenda) pluszowego psa. Sceny urozmaicone były najpopularniejszymi piosenkami z okresu PRL: „Czerwony autobus”, „Budujemy nowy dom”, „Ukochany kraj”, „Piosenka o mojej Warszawie”. Dodatkowo niezwykłą atmosferę PRL - owskiej rzeczywistości podkreślała dekoracja stylizowana na wygląd mieszkań tego okresu przygotowana przez panią Marię Skup. Wśród publiczności duże zainteresowanie wzbudziły propagandowe plakaty, sprzęt gospodarstwa domowego, a także magnetofon Unitra. 

 

 

24 marca 2010 - ZAKOŃCZENIE VIII EDYCJI LIGI TENISA STOŁOWEGO

24 marca 2010 odbyły się finałowe mecze VIII Edycji Ponadgimnazjalnej Ligi Tenisa Stołowego.

Zwycięzcą Ligi po raz kolejny został BŁAŻEJ GOLA, który dostał się do ścisłego finału.

 

Naszą szkołę w meczach ligowych reprezentowali:Podgórski Dawid, Osmenda Jan ,Duda Hubert , Gola Błażej, Horodyński Jarosław, Pluszewski Łukasz, Młynarczyk Mariusz,Karczewski Michał, Sołtys Alicja, Kozak Aleksandra, Bugajska Kinga, Łabędzka Elwira, Machocka Lucyna ,Kowalczyk Kamila, Wijas Anita, Knap Wioletta.

opiekun: p.Konrad Luciak 

31 marca 2010 - II TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

31 marca 2010 r odbył się finał  II Turnieju Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora III LO. W eliminacjach wzięło udział 12 reprezentacji klas. Mecze były rozgrywane w trzech grupach w systemie każdy z każdym. Do półfinału awansowały klasy II C, II B, II D, III D. Miejsce 5 wywalczyła klasa I D po zaciętym meczu z III C. Półfinały to już wielkie emocje i siatkówka na dobrym poziomie. Klasa II C zdecydowanie ograła II D i awansowała do finału. W drugim półfinale dopiero tie-break rozstrzygnął kto będzie drugim finalistą, klasa III D pokonała II B. Mecz o trzecie miejsce miedzy klasami II B i II D również dał kibicom wiele emocji, lepsze okazały się dziewczyny z II D. Finał też nam zapewnił wiele wrażeń, jednak najlepsze w szkole okazały się dziewczyny z II C pokonując ubiegłoroczne zwyciężczynie turnieju z III D.

Mistrz szkoły II C w składzie:Karolina Korczyńska Milena Nowak Karolina Szostak Marta KmiecikKlaudia WładyszewskaWeronika CudzikKarolina Kondracka

Najlepszą zawodniczka turnieju została wybrana Karolina Szostak.Przy okazji siatkarskiego święta w szkole nauczyciele wf postanowili dać szansę naszym siatkarzom, którzy na arenie Kielc zdobyli IV miejsce. Do rywalizacji przystąpiły 3 zespoły, reprezentacje klas: pierwszych, drugich oraz trzecich.Tutaj również zobaczyliśmy dobrą siatkówkę, a mecze były bardzo wyrównane. Najlepsi jednak okazali się reprezentanci klas II: Marcin Głowienka, Jan Osmenda, Mateusz Jarząbek, Maciej Śliwa, Tomasz Niewadził, Jakub Regiel. Drugie miejsce zajęła klasa I, trzecie natomiast III klasa. Organizatorzy wyróżnili wśród panów Piotra Olczyka, a najlepszym siatkarzem turnieju był Marcin Głowienka. Zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców zmierzyły się z reprezentacją nauczycieli w składzie: Andrzej Krawczyński, Konrad Luciak, Rafał Latos, Tadeusz Włodarski oraz Rafał Sękowski. I znów uczniowie Norwida oglądali wspaniałe widowisko...

 

19 kwietnia 2009 - UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE Z OBCHODAMI 70 LECIA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

 

Dnia 19 kwietnia w III LO odbyła się uroczystość posadzenia DĘBU PAMIĘCI, z okazji 70 rocznicy ZBRODNI KATYŃSKIEJ.

DĄB PAMIĘCI został posadzony majorowi Romanowi Tarkowskiemu,na skwerze przy budynku szkoły.

Akademia odbyła się na sali gimnastycznej III L.O. w Kielcach.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście oraz społeczność III LO.

Major Roman Tarkowski, syn Jakuba. Urodzony 29.02.1904 roku w Kielcach. Zamordowany w Charkowie w 1940 roku przez NKWD.Miał 36 lat...

21 kwietnia 2009 - X KONKURS KRAJOZNAWCZY MOJA MAŁA OJCZYZNA

 

Dnia 21 kwietnia 2010 już po raz 10 w naszej szkole miał miejsce konkurs wiedzy krajoznawczej „Moja mała ojczyzna” pod hasłem „Jakże nie kochać tej ziemi”. Udział w konkursie zgasiło 21 drużyn, min. z II L.O. im J. Śniadeckiego, Zespół Szkół Ekonomicznych im. O. Langego,  VI L.O. im. J. Słowackiego, Zespół Szkół Elektrycznych z Kielc i inni.Konkurs jak zwykle składał się z dwóch części: testu eliminacyjnego oraz części konkursowej.W teście eliminacyjnym najlepszymi drużynami okazały się: II L.O. im. J. Śniadeckiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Jędrzejowie, Zespół Szkół Elektrycznych z Kielc, VI L.O. im. J. Słowackiego oraz Zespół Szkół im. St. Staszica w Staszowie.Po krótkiej przerwie, poczęstunku dla nauczycieli i uczniów przystąpiliśmy do drugiej, najważniejszej części konkursowej. Część konkursową rozpoczął pan dr Cezary Jastrzębski – regionalista Ziemi Świętokrzyskiej, przewodniczący jury konkursu, krótką prezentacją nt. „Osobliwości Regionu Świętokrzyskiego”. Na część konkursową składały się pytania ustne, na które drużyny udzielały odpowiedzi. Każda drużyna musiała odpowiedzieć na 6 pytań (3 tury pytań po 2 pytania).I miejsce – II L.O. im. J. Śniadeckiego                 (główna nagroda konkursu – wyjazd do Strasburga ufundowana                  przez posła do Europarlamentu Jacka Włosowicza)II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 z Jędrzejowa.III miejsce – VI L.O. im. J. Słowackiego, IV miejsce – Zespół Szkół Elektrycznych,         V miejsce – Zespół Szkół im. St. Staszica w Staszowie.Sponsorami nagród byli: europoseł Jacek Włosowicz, europoseł Czesław Siekierski, Urząd Marszałkowski, Kuratorium Oświaty, Jacobs,, Generali, Wodociągi Kieleckie, Telepizza.Patronat objęli: prezydent miasta Kielce, radio Kielce, telewizja TVP3, Echo Dnia.Konkurs uświetniły występy zespołu „Dziewiątka” z IX Gimnazjum im. A. Naruszewicza, pokazy walki średniowiecznej w wykonaniu Przemka Chabika ucznia klasy 3E oraz Igora Wyderskiego z II L.O. im. Śniadeckiego oraz występy Małgorzaty Główki, która wykonała przebój Czesława  Niemena „Dziwny jest ten świat”.Wśród gości zaproszonych byli: inicjator konkursu „Moja mała ojczyzna” pan Jarek Bukowski (były nauczyciel geografii w III L. O), pan doc. dr Ignacy Janowski, asystent europosła Czesława Siekierskiego , przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz nauczyciele.

Prowadzącymi konkurs byli: Małgosia Główka z klasy 1g oraz Andrzej Osmenda z klasy 2B.

 

 

14 czerwca 2010 - WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM ROZSTRZYGNIĘTY

 Jak ustrzec się pokus młodzieńczego życia i do czego może doprowadzić życie w szponach nałogu? Na te pytania próbowali odpowiedzieć młodzi aktorzy z kilkunastu szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Konkurs współorganizowany przez świętokrzyską policję miał jedno zadanie - wpłynąć na wyobraźnię młodych, dorastających ludzi.

W konkursie, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia i ukazanie alternatywnych form spędzenia wolnego czasu - bez używek i agresji, najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły.

Uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej NOSTRESS w III L.O. w Kielcach pod kierunkiem  p.Krzysztofa Arendarskiego  przygotowali najciekawszy spektakl profilaktyczny dla młodzieży i zwyciężyli w przeglądzie sztuk teatralnych.

14 czerwca 2010 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla zwycięzców przeglądu:

  I miejsce - III L.O. z Oddziałami Integracyjnymi im. C.K.Norwida w Kielcach

 II miejsce - V L.O. im. Ks. P. Ściegiennego w Kielcach

III miejsce - II L.O. im. A. Mickiewicza w Skarżysku-KamiennejSpektakl Upside down, czyli do góry kołami opowiada o losach grupy przyjaciół, których dzielić zaczynają używki - alkohol, narkotyki i papierosy. W szokujący sposób pokazuje do czego może prowadzić nadużywanie alkoholu, narkotyków i brawurowa jazda motocyklem. Ta sztuka udała się młodym aktorom. Swych kolegów chcieli przestrzec przed zagrożeniami, które kuszą młodych ludzi niemal na każdym kroku.

Autorem spektaklu, który wszystkich zaszokował swą treścią i formą jest polonista p. Krzysztof Arendarski.

 

19 lipca 2010 - INAUGURACJA KAMPANII PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNEJ „Pilnuj swojej szklanki”

19 lipca 2009 roku o godz. 11:00 w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się inauguracja kampanii profilaktyczno - edukacyjnej „Pilnuj swojej szklanki”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba. Kampania wspierana jest także przez stację Nowa TVoraz III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach.

Kampania profilaktyczno - edukacyjna skierowana jest głównie do młodych ludzi uczęszczających do dyskotek, klubów muzycznych, pubów i innych lokali, którzy mogą stać się potencjalnymi ofiarami działań przestępczych polegających na dodaniu do napoju substancji powodującej utratę świadomości. Priorytetem jest przekazanie informacji dot. zagrożeń, jak również uświadomienie młodym ludziom negatywnych skutków niebezpiecznych zachowań. W celu wzmocnienia działania kampanii został przygotowany spot telewizyjny i radiowy. Scenariusz do nich stworzony został według sugestii funkcjonariuszy policji i w oparciu typowy schemat zdarzeń w przypadku tego typu przestępstw, których opisy można coraz częściej znaleźć w mediach. Autorem scenariusza jest jeden z naszych nauczycieli - Krzysztof Arendarski, zaś w spocie telewizyjnym główne role zagrali członkowie będącej pod jego opieką Szkolnej Grupy Teatralnej „NOSTRESS”. Uczniowie ci to: Maria Bielińska, Olga Giemza, Maria Ołubiec, Andrzej Osmenda, Jakub Regiel, Artur Opala, Artur Jankowski, a także Dominika Król, Karolina Krzysztofek i Magdalena Kwiatkowska.Zdjęcia z planu filmowego:

Spot reklamowy:

 

Spot będzie prezentowany na antenie lokalnych stacji telewizyjnych i radiowych. Będzie je można obejrzeć na stronach internetowych policji i urzędu. Policjanci będą o zagrożeniu mówić na spotkaniach z uczestnikami kolonii i obozów. Wokół lokali czuwać będzie więcej patroli.Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że ta prosta forma przekazu na tyle zainteresuje lokalne media, lokale rozrywkowe, kluby oraz wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa świętokrzyskiego, iż zechcą je wykorzystać i opublikować, włączając się w akcję.

Media o akcji:

- artykuł zamieszczony na www.echodnia.eu - zobacz

- artykuł zamieszczony na www.gazeta.pl - zobacz

- artykuł zamieszczony na www.ntv-kielce.pl - zobacz

- artykuł zamieszczony na www.wrotaswietokrzyskie.pl - zobacz

- artykuł zamieszczony na  www.swietokrzyska.policja.gov.pl - zobacz

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH

ul. Jagiellońska 4
25-613 Kielce


tel. 41 367 61 61

fax 41 367 69 19


sekretariat: 3lo@3lo.kielce.pl
dyrektor szkoły: dyrektor@3lo.kielce.eu


Polityka plików cookies
Deklaracja dostępności
RODO


 

Image